“CHP’li bir vekil Pınar Gültekin’in babasını arayıp ‘davadan vazgeç’ dedi” iddiası… Muğla Milletvekili Girgin: Babayı taziye için aradım, tek bir kanıt bulunması halinde vekilliği bırakacağım

by Haber Fora

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, dünkü yazısında Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’i bir CHP Muğla Milletvekili’nin arayarak davadan vazgeçmesi talebinde bulunduğunu öne sürdü.

Çekirge yazısında şu iddialarda bulundu:

Çekirge yazısında iddialarını şöyle sürdürdü:

CHP Muğla Milletvekilleri konuyu kendi aralarında görüştü

Bu yazıdan sonra gözler CHP’nin Muğla milletvekillerine çevrildi. 

CHP’nin Muğla’da dört milletvekili var. Bunlar: Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan ve Mürsel Alban.

Dört milletvekili Whatsapp grubunda önce kendi aralarında görüşerek iddiayı değerlendirdi.

Yapılan görüşmede Süleyman Girgin, sadece cenazeden sonra Gültekin’in babasını taziye amaçlı arayarak bir veya bir buçuk dakikalık bir görüşme yaptığını ve başsağlığı dilediğini iddia etti. Girgin bu görüşmeden başka baba ile herhangi konuşma yapmadığını savundu. 

 

“Aileyi taziye için aradım. O sırada ne dava vardı ne başka bir şey”

Girgin konuyla ilgili olarak Haber Fora’ye konuştu. İddiaya sert tepki gösteren Girgin, “Ne ben ne diğer milletvekillerimiz kesinlikle aileyi arayıp da böyle bir şey demedi. Demez de” dedi.

“Bir insan olarak kimse böyle bir şey diyemez” ifadelerini kullanan Girgin, şunları kaydetti:

“Baba görüşmede Muğlalılara teşekkür etti”

Girgin, baba Gültekin ile yaptıkları görüşmenin devamını şöyle anlattı:

“Cinayeti işleyen Avcı’nın ailesini tanırım ama hiçbir görüşmem olmadı”

Girgin, cinayeti işleyen Avcı’nın ailesini Muğlalı olduğu için tanıdığını ancak aralarında herhangi bir yakınlık veya özel bir tanışıklığın olmadığını olaydan sonrasında hiçbir şekilde aileyle görüşmediğini söyleyerek, “Adam canavar gibi bir şey çıktı. En ağır şekilde cezasını çeksin” diye konuştu. 

Özgür Özel’e de bilgi verildi

İddianın ortaya atılmasının ardından diğer milletvekilleri arkadaşlarıyla Whatsapp üzerinden görüştüğünü kimsenin dava sürecinde Gültekin ailesiyle görüşmediğini aktaran Girgin, “Sadece ben arkadaşları cenazeden bir gün sonra taziye amaçlı aradığımı söyledim. İl Başkanımıza da bilgi verdim. Ayrıca Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel’i de bilgilendirdim” ifadelerini kullandı. 

 

“Fatih Çekirge’yle de görüştüm” 

Konuyla alakalı görüşünü iddiayı gündeme getiren Fatih Çekirge’ye de yazılı olarak ilettiğini ve kendisiyle görüştüğünü söyleyen Girgin, “Kendisi de bana haklısınız, böyle bir konu bir, bir buçuk dakikada olmaz. Cenazeden sonra aramışsınız. Ortada dava yok” dediğini öne sürdü.

“İtibar cellatlığına ve siyaseten bir kumpasa izin vermeyeceğiz”

Gültekin’in ölümünden aylar sonra bu iddianın ne amaçla ortaya atıldığını bilmediğini söyleyen, itibar cellatlığına ve siyaseten bir kumpas kurulmasına izin vermeyeceklerini söyleyerek şöyle meydan okudu:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap