CHP’li kadınlardan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Bu karar açıkça anayasamızı da yok saymaktır

by Haber Fora

CHP MYK ve PM’nin ardından CHP’li kadın yöneticiler İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararı hakkında açıklama yaptı.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, “Ülke adına karanlık bir güne uyandık. Kadınların can simidi olan İstanbul Sözleşmesi, bir gecede tek adam hükümeti tarafından feshedildi! Bu kararla, koruma ve uzaklaştırma kararlarına rağmen en güvenli yer olan evlerinde hatta sokak ortasında katledilen binlerce kadın; bir kez daha öldürülmüştür. 42 milyon kadının hakkı elinden alınmıştır” dedi.

“Recep Tayyip Erdoğan tarafını bir kez daha belli ederek; kadınların yaşam hakkına sahip çıkan İstanbul Sözleşmesi’ne destek çıkacağına, zalimlerin yanında saf tutmuştur” ifadelerini kullanan Böke şunları söyledi:

CHP PM üyesi Aylin Nazlıaka ise, “Biz kadınlar korkmuyoruz, sinmiyoruz, zalimlere itaat etmiyoruz, geri durmuyoruz. Onlar korku yaymaya çalıştıkça, bizim örgütlü gücümüz her geçen gün büyüyor. Onlar dallarımızı budamaya çalıştıkça, bizim köklerimiz güçleniyor” dedi.

Başta TBMM olmak üzere her platformda bu sözleşmenin gereklerinin yapılmasını sağlamak için kadın hareketiyle birlikte mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Nazlıaka şöyle devam etti:

Haber Fora 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap