CHP’li Kaftancıoğlu’ndan Bakan Soylu’ya “Boğaziçi” yanıtı

by Haber Fora

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkındaki açıklamalarına Twitter’dan yanıt verdi.

Kaftancıoğlu paylaşımında “CHP’si ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler. Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur:))” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu ne demişti?

Soylu, İzmir’de yaptığı açıklamada isim vermeden Kaftancıoğlu’nu hedef alarak “Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?” ifadesini kullanmıştı.

Kaftancıoğlu’ndan üniversitelilere destek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasını proteto eden öğrencilere destek vermişti. 

Öğrencilerin üniversitenin önünde yaptığı protesto gösterilerine de katılan Kaftancıoğlu konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şunları kaydetmişti:

Boğaziçi Üniversitesi ve destek veren diğer üniversite öğrencilerine bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum her şeyden önce..
Örgütlü dayanışmayla; üniversitelere intihal ya da kayyumla değil zekayla girilebileceğini bir kez daha gösterdikleri için..

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap