CHP’li Özel: Psikolojik iktidar el değiştirmiştir

by Haber Fora

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Millet İttifakı’nın oluşturduğu mutabakatın kendisini aştığını ifade ederek, “Bu nedenle psikolojik iktidar el değiştirmiştir” dedi.

Özel gündeme ilişkin olarak partisinin Manisa İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

CHP’li Özel açıklamasında, iktidarın herkesi terörist ilan ettiğini, ancak 2020 Yüksek Askeri Şurası’nda Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı’na atadıkları Tuğgeneral’in FETÖ’cü çıktığını ifade etti.

“Herkese terörist diyenlerin atadıkları terör örgütü mensubu çıkar ama kendileri hiç utanmadan bu görevlere devam etmektedir” ifadelerini kullanan Özel, “Boğaziçi’nin öğrencileri değil ama sizin daha bu ağustos ayında atadıklarınız terör örgütü mensubu çıkmaktadır. Biraz özeleştiriye, utanmaya, yutkunmaya ve yalan siyasetine başvurmamaya davet ediyoruz” diye konuştu.

“Anayasa Erdoğan için değil, her doğan için yapılır”

Yeni Anayasa tartışmalarıyla ilgili de konuşan Özel, bu çalışmaları, gündem değiştirme çabası olarak değerlendirdi:

“Muhalefet iktidar gibi davranmakta, gündem belirlemektedir”

Millet İttifakı’nın güçlendirilmiş parlamenter sistem konusunda mutabakatının tam olduğunu ifade eden Özel, “Millet ittifakında mutabakat tamdır, ancak millet ittifakındaki bu mutabakat millet ittifakını da aşan bir güce sahiptir. Bu gücün, bu toplumsal talebin karşısında Cumhur ittifakının durması mümkün değildir. Bu yüzden psikolojik iktidar el değiştirmiştir, muhalefet iktidar gibi davranmakta, önermekte ve gündem belirlemektedir, iktidar da muhalefet gibi davranmakta ve sadece eleştirmektedir. Muhalefete muhalefet etmeyi iktidar sanmak, iktidarın son döneminde olduğunun itirafıdır” dedi.

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap