CHP’li Özel’den Bahçeli’ye: ‘Andımız okunmuyorsa ben bu bütçeye evet demem’ desen ertesi sabah ilk andımızı Erdoğan okuyacak

by Haber Fora

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye seslenerek, “Milli Eğitim bütçesi var, deseydin ya andımız okunmuyorsa ben bu bütçeye evet demem. Ertesi sabah ilk andımızı Recep Tayyip Erdoğan okuyacak mecbur” ifadelerini kullandı.

Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli’ye seslenen Özel, “Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşülüyor; videolarınız dönüyor, ‘Eğer Türkiye’nin her yerine ne mutlu Türküm diyene yazdırmazsam, eğer andımızı tekrar okutmazsam, bunları Yüce Divan’da yargılatmazsam… Kendisine en ağır şeyleri söylüyor. Milli Eğitim bütçesi var, deseydin ya andımız okunmuyorsa ben bu bütçeye evet demem. Ertesi sabah ilk andımızı Recep Tayyip Erdoğan okuyacak mecbur. Sen he demezsen hiçbir şey olmuyor” dedi.

Özel, “Bu verilen kayıtsız şartsız desteğin millete bir faydası yok. Milli konu olur hep birlikte birleşiriz” diye konuştu.

“Çayları söyle geliyorum”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan da bahseden Özel, “Seçimden sonra dışişleri bakanımız görevi teslim alırken o odada olacağım. Çayları söyle geliyorum” dedi.

Özel şunları kaydetti:

“Senin çocuğunu işsiz bırakan Tayyip Erdoğan’dır”

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Bu ülkede Tayyip Erdoğan olur demeden AK Parti’de kuş uçmaz. Bir bakan ondan habersiz istifa edemez. Etse de televizyonlar veremez. O he demeden 2 kere 2, 4 edemez” ifadelerini kullanarak, “Dövizi fırlatan Erdoğan’dır, enflasyonu fırlatan Erdoğan’dır. Yanlış yönettiği için senin çocuğunu işsiz bırakan Tayyip Erdoğan’dır. Senin dükkanını kapanmak zorunda bırakan Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap