CHP’li Özgür Özel: Fahrettin Altun’u maşa olarak kullanmak işlerine geliyor

by Haber Fora

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul Sözleşmesi’nin hukuken, fiilen ve teknik olarak yürürlükte olduğuna dikkati çekti. Özel, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “Bu iş bitmiştir” açıklamasına tepki gösterdi. Özel, Altun’a ilişkin olarak, “Altun’u maşa olarak kullanmak işlerine geliyor” düşüncesini dile getirdi.

“Hukuk dışına çıktılar”

Cumhuriyet gazetesinden Erdem Sevgi’nin haberine göre, Özel, “Ancak girdiğimiz gibi çıkabiliriz. AKP ve MHP’de bu sözleşme konusunda görüş birliği yok. Tartışmayı önlemek için hukuk dışına çıktılar” dedi. “Erdoğan’ın verdiği hukuksuz emre uyanlardan günü gelince hesap sorarız” ifadelerini kullandı. Özel, kendisine AKP’li siyasetçiler yerine Altun’un yanıt vermesini ise “Altun’u maşa olarak kullanmak işlerine geliyor” yorumunu yaptı.

Ne olmuştu?

Altun, Özgür Özel’in, “Eğer sen Meclis kararı ile yaptığın bir anlaşmadan Meclis kararı ile çekilmiyorsan, cumhurbaşkanı o anlaşmadan çekilemez. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmadık. Cumhurbaşkanı’nın dediği gibi bu iş bitmiş değildir” sözlerine ilişkin Twitter hesabından açıklama yapmıştı. 

Altun şunları kaydetmişti:

Cumhuriyet, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap