CHP’li Özkoç, HDP’nin kapatılma istemini değerlendirdi: Erdoğan, Kürt sorununun muhatabı olarak Öcalan ve Kandil’i görüyor

by Haber Fora

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın varlığını kabul ettiği Kürt sorununun muhatabı olarak Abdullah Öcalan ve Kandil’i gördüğünü iddia etti.

Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ülkenin temel sorunlarının çözüm adresi olarak TBMM’yi gösterdiğini belirten Özkoç, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, çözüm sürecinde, terör örgütünün elebaşı Öcalan’ın isteği üzerine Kandil’e heyet gönderdiğini; PKK’lı teröristlerin silah yığınağı yapmasına ve hendek kazmasına aylarca göz yumduğunu” ifade etti.

Özkoç, Öcalan ve PKK’nın, Kürt sorununun tek muhatabı olarak kalmak istediklerini, HDP’nin kapatılmasına yönelik davanın bu amaca hizmet ettiğini savundu.

“Abdullah Öcalan ve PKK, ‘Kürt sorununun tek muhatabı biziz, başka muhatap istemiyoruz’ dedikleri için mi HDP’nin kapatılmasıyla ilgili gerekli uyarıyı yapıp yargıyı harekete geçirdiniz?” diye soran Özkoç, “Bunu kesinlikle Recep Tayyip Erdoğan, ortağı olan MHP ve Devlet Bahçeli’nin açıklaması gerekiyor” diye konuştu.

Özkoç, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhatap gördüklerini ortaya koyan videoları tespit ettiklerini, bundan sonraki süreçte PKK ve Öcalan’a verdiği destekleri açıklamaya devam edeceklerini” söyledi.

“Varlığını AKP’ye armağan mı edecek?”

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Özkoç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, partisinin kurultayında yaptığı konuşmaya ilişkin soru üzerine şunları kaydetti:

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap