Çizimler dava dosyasına girdi: Adnan Oktar örgütünün cinsel istismar sistemi

by Haber Fora

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik davada şikayetçi avukatı olan Eser Çömlekçioğlu, örgütün cinsel istismar sistemini anlatmak için hazırladığı “Adnan Oktar Suç Örgütü’nün Cinsel İstismar Sistemi” isimli 110 sayfalık kitapçık, dava dosyasına girdi.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava kapsamında aralarında suç örgütü elebaşı Adnan Oktar’ın da bulunduğu 78’i tutuklu 236 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki salonlarda yapılan duruşmalar sırasında şikayetçi avukatı Eser Çömlekçioğlu’nun hazırladığı “Adnan Oktar Suç Örgütü’nün Cinsel İstismar Sistemi” isimli 110 sayfalık kitapçığı, dosyaya sunduğu öğrenildi.

Aileler ve genç kızlara bu suç örgütüne karşı uyarılarda bulunulan kitapçıkta birçok çizim ve ifadeler yer alıyor.

Kitapçıkta örgüt tarafından tuzağa düşürülen bir genç kızın hayat hikayesi, karikatürler ve duruşmalardaki ifadelerle desteklenerek anlatılıyor.

Mağdurların yaşadığı olaylar “Hale” mahlasıyla aktarıldı

Dosya kapsamındaki bazı ses kayıtlarına da karekod yardımıyla ulaşılmasının sağlandığı çalışmanın ön sözünde şu ifadeler kullanıldı:

 “Cinsel sömürü sistemi tarafımca kitap haline getirilmiş”

Avukat Eser Çömlekçioğlu, yaptığı açıklamada, söz konusu kitapçığı 1-2 hafta kadar önce mahkemeye sunduğunu belirterek, “Davada mağdur, müştekiler ve tanıkların anlatımları ile açığa çıkan cinsel sömürü sistemi tarafımca kitap haline getirilmiş ve mahkemeye sunulmuştur. Çok az sayıda yaptırılan bu kitaptan bir suret de mahkemeye sunulmuştur” dedi.

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap