Covid-19 nedeniyle 12 kişinin öldüğü, 22 kişinin yoğun bakımda olduğu mahallenin muhtarı isyan etti: Bazı vatandaşlar halen kurallara uymamak için direniyor

by Haber Fora

Kayseri’deki Sahabiye Mahallesi’nde mart ayından bu yana 12 kişi yeni tip Koronavirüs’ten (Covid-19) hayatını kaybederken, 560 daire de karantina altına alındı. Mahalle Muhtarı Alim Gerçel, “Tedbirler faydalı oldu ama mahalledeki bazı vatandaşlar halen kurallara uymamak için direniyor” dedi.

Koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü kentlerden Kayseri’de, İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Koronavirüs testi pozitif çıkan ve bu kişilerle temaslı olanların oturduğu evler, karantina altına alınıyor.

Koronavirüs vakasının en çok görüldüğü mahalleler arasında 30 bin nüfusa sahip Sahabiye Mahallesi yer alıyor. Mahallede Mart ayından bu yana 12 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybederken, 560 daire için de karantina uygulaması yapıldı.

“12 kişi vefat etti, 22 kişi yoğun bakımda”

Sahabiye Mahallesi Muhtarı Alim Gerçel, kentin en merkezi mahallesi olduklarını belirterek, “Mahallemizde Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Orduevi, Öğretmenevi ve bütün siyasi partilerin il merkezleri bulunmaktadır. Mahalledeki nüfusumuz 30 bin. 10 ila 12 bin arasında da mülteci ve sığınmacılar bulunmaktadır. Mahallemizde Mart ayından bu yana 560 daire karantinaya alındı. Bugün itibarıyla mahalle sınırları içerisinde 12 kişi vefat etti. 22 vatandaşımız virüsten dolayı yoğun bakım servislerinde yatıyor” diye konuştu.

“Bazı vatandaşlar kurallara uymamak için direniyor”

Koronavirüse karşı alınan tedbirlerin faydalı olduğunu ancak bazı vatandaşların kurallara uymamakta ısrarcı olduğunu söyleyen Gerçel, “Sahabiye Mahallesi geçiş mahallesi olduğu için gündüz nüfusu 100 bini buluyor.

Tedbirler faydalı oldu ama mahalledeki bazı vatandaşlar halen kurallara uymamak için direniyor. Sahabiye Mahallesi´nde saat 19.00´dan sonra yabancı uyruklu sığınmacılar, maskesiz ev toplantı ziyaretlerine, bakkal önlerinde oturmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. (DHA)

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap