Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’yi hedef aldı

by Haber Fora
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'yi hedef aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’yi terör örgütlerini desteklemekle suçladı.

Erdoğan, partisinin Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Rize 7. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Irak’ta katledilen 13 şehit ile ilgili konuştu.

Erdoğan, kongreye yaptığı hitapta şu ifadeleri kullandı: Batı ister anlasın, ister anlamasın. ABD’nin yaptığı bir açıklama var, evlere şenlik. Hani siz teröristlerin yanında durmuyordunuz, PKK’nın, YPG’nin yanında değildiniz. Bal gibi yanındasınız, arkasındasınız. Bunu başından beri hep gördük. Kuzey Irak’a binlerce TIR tank getirdiler, mühimmat getirdiler. Teröristlere teslim ettiler. Biz sizinle NATO’da berabersek, bu birlikteliğimizi sürdürecek samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız. Yer alacaksanız bizim yanımızda yer alacaksınız.

Her geçen yıl daha da gelişen donanımı, teknolojiyle Türk ordusunun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne bir piyon güç vardır. Askerimizin karşısında duramayan terör örgütü alçaklıkta sınır tanımıyor. Sayın Biden bunları iyi tanı, ama bunları iyi tanırken, FETÖ’yü de iyi tanı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap