Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biden’ın kullandığı ifadeler kendisine yakışmadı, Putin şık bir cevap vererek gerekeni yaptı

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için kullandığı “katil” ifadesiyle ilgili gelen bir soruya cevap veren Erdoğan, “Doğrusu Sayın Biden’ın Putin’le ilgili ifadeleri bir devlet başkanına yakışmayan bir ifadedir” dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Bir devlet başkanının, Rusya gibi bir devlet başkanına böyle bir ifadeyi kullanması kabul edilebilir bir ifade değildir. Bana göre de Putin çok çok akıllıca, çok şık bir cevap vermek suretiyle gerekeni yapmıştır.

AB yetkilileri ile görüşme

Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile yapacağı görüşmeye ilişkin de bilgiler verdi.

“Bildiğiniz gibi AB’nin dedikodusu çok yapılan yaptırımlarla ilgili askıya alması gibi gelişmeler var” diyen Erdoğan, “Başta Doğu Akdeniz olmak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye’nin AB ile ilgili olarak gerek gümrük birliği, vize konusu, bunları karşılıklı olarak değerlendirme şansını bulacağız” ifadelerini kullandı.

Suriye’den atılan roketler

Dün akşam Suriye’den atılan 2 roket Kilis’e düşmesiyle ilgili de konuşan Erdoğan, “Daha önce bir yanlış daha yapıldı, bu rejim tarafından yapılan uygulamalar. Gerekli cevabı verdik, Kilis’e yapılan saldırı kabul edilebilir bir saldırı değil. Bu cevabını yine misliyle vereceğiz” diye konuştu.

Kongre süreci

Erdoğan, partisinin 24 Mart’ta gerçekleşecek büyük kongresi ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap