Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aşılama uygulamalarına ilişkin bilgi veren Erdoğan, ikinci parti aşılar için Çin’den onay çıktığını belirterek, “Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek ve bu yaş grubu, huzurevlerinde vesaire kalanlarına yönelik aşılarımız devam edecek. Aşı süreci devam edecek” dedi.

“Gerekirse esneme yapılabilir”

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapatılan restoran ve kafelerin tekrar açılıp açılmayacağıyla ilgili gelen bir soruya ise Erdoğan, “Restoran işletmeciliği konusunda ise, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir” cevabını verdi.

“Oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez”

Erdoğan, “erken seçim” tartışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Seçim tarihinin öne alınacağı iddialarını reddeden Erdoğan şunları kaydetti:

Erdoğan, hukuk ve ekonomi alanında yapılacak reformlar çalışmalarında sona gelindiğini de vurgulayarak, “Bu hafta içinde de özellikle insan hakları evrensel beyannamesiyle ilgili eylem planımızı aramızda konuştuk. Değerlendirmelerimizi yaptık ve ekonomiyle ilgili çalışmalarımızı da yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili açıklamamızı inşallah yapacağız” ifadelerini kullandı.

Sincar’a operasyon olacak mı?

Sincar’a bir askeri operasyon yapılıp yapılmayacağıyla ilgili gelen bir soruya ise Erdoğan, “Ortak operasyonları filan her zaman yapmaya hazırız ama bunları açıklamak suretiyle bu operasyonlar yapılmaz. Her zaman benim bir sözüm var ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ olay budur” yanıtını verdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap