Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye tepki: Damat kadar taş düşsün başınıza

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akkuyu Nükleer Santrali’nin üçüncü kuyu temel atma törenine canlı bağlantı ile katılacağını duyuran Erdoğan, “Bu anlamda Türkiye dünyada en büyük atılımları yapan ülkelerden biridir. Enerji anlamındaki yatırımlarımızdan biri de Akkuyu Nükleer santralimizdir” dedi.

CHP’ye yönelik eleştirilerde de bulunan Erdoğan, “Biz de Türkiye’ye nükleer güç kazandırmak için yola çıktığımızda pek çok sıkıntı ile karşılaştık. Bunların başında da CHP zihniyeti karşımıza çıktı” ifadelerini kullandı.

“Damat kadar taş düşsün başınıza”

Erdoğan, muhalefet partilerinin eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eleştirilerine de tepki gösterdi.

Erdoğan şunları kaydetti:

Berat Albayrak’ın Enerji Bakanlığı döneminde başarılı işler yaptığını savunan Erdoğan, “Enerjide bizim bir tane ne sismik ne sondaj gemimiz yoktu. Berat Bey’in görevde olduğu dönemde 3 sondaj, 2 sismik araştırma gemisi aldık. Şimdi bir tanesini daha alıyoruz. Ey o tweeti atanlar, damat diye dalga geçtiğiniz Berat Bey döneminde bu adımlar atıldı” dedi.

Türkiye’nin enerji alanında yaptığı yatırımları sıralayan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki göstererek şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap