Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kabine toplantısının ardından açıklama

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamada bulunuyor.

Yerinde karar dönemi ve eğitim başlıklarının öne çıktığı kabine toplantısının ardından Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

-Türkiye tarihinin en büyük soygunlarından birini bu dönemde (28 Şubat) yaşamıştır.

-Türkiye’yi hak ettiği demokratik ve ekonomik gelişmişlik seviyesine ulaştırmak için son 18 yılda attığımız adımlarla milli iradenin üzerine gölgesi düşen pek çok anti demokratik uygulamayı kaldırdık.

– 28 Şubat, tıpkı 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül gibi milli iradeyi, milletin değerlerini hedef alan bir darbe girişimidir.

– Gerektiğinde canı pahasına iradesine sahip çıkma kararlılığını gösteren milletimiz, bir daha asla yeni 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların yaşanmasına müsaade etmeyecektir.

– Attıkları manşetlerle, köşelerinde yazdıkları iğrenç yazılarla, sergiledikleri ilkesiz duruşla darbe şakşakçılığı yapanlar, üzerinden değil 24 yıl, bin yıl bile geçse alınlarındaki kara lekeyi asla silemeyecektir.

– Siyaset kurumunun en önemli sorumluluklarından birinin Türkiye’yi ayağına vurulan darbe anayasası prangasından kurtarmak olduğuna inanıyoruz.

– Kimse bizimle yürümese bile Cumhur İttifakı olarak yeni ve sivil anayasa metnimizi tamamlayıp milletimizin takdirine sunmakta kararlıyız.

– Maalesef bugüne kadar milletimize layık yeni ve sivil bir anayasa hayalimize kavuşamadık. İnşallah bu defa bunu başaracağız kendi hazırlık çalışmalarımıza şimdiden başladık. Korkularla, ön yargılarla ve ideolojik at gözlükleriyle hareket edersek ne tarih ne de millet bizi affeder.

Kabine Toplantısı Sonrası Millete Sesleniş https://t.co/sCDPjO3y2s

Ayrıntılar geliyor…

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap