Cumhurbaşkanı: Recep Tayyip Erdoğan adını taşıyan bir üniversiteye yakışan Türkiye’de ilk 10’a girmektir

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ek binasıyla Çayeli Eğitim Fakültesi ek binası açılış programında konuştu.

6 aylık aranın ardından memleketi Rize’de olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Erdoğan, “Kısa süre önce TV’de birileri üniversitelerin sayısıyla dalga geçerken ‘Profesörü olmayan üniversite var, bunlarla mı övünüyorlar’ diyordu. Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinde yüzün üzerinde profesör var” dedi.

Recep Tayyip Üniversitesine her türlü desteği saldıklarını ifade eden Erdoğan, üniversitenin “iftihar” edilen bir düzeye geldiğini söyledi.

Erdoğan, “Tabii biz bu seviyeyi yeterli bulmuyoruz. Üniversitemizin önce ülkemizde ilk 10’ai, ardından dünyada ilk 500’e girmesini bekliyoruz. Ben siz değerli hocalarıma güveniyorum. Recep Tayyip Erdoğan ismini taşıyan üniversiteye yakışan da budur” ifadelerini kullandı.

“Bir kesim var ki, her olumlu gelişme onların üzerine kabus gibi çöküyor”

“Milli Uzay Programı” hakkında konuşan Erdoğan, Türkiye’nin uzay çalışmalarına gelen eleştirilere de tepki gösterdi.

“Türkiye’nin böylesine iddialı hedefler ortaya koyması, kalbinde azıcık ülke sevgisi olanları heyecanlandırdı” diyen Erdoğan, “Ancak bir kesim var ki, her olumlu gelişme onların üzerine kabus gibi çöküyor. Dnyada kendi ülkesinin felaketini dileyecek, her felaketten haz duyacak kadar insanına yabancılaşmış başka bir kesim var mı bilmiyorum. Bu kesimi mazur görmek istiyoruz ancak bu hüsnü niyeti bile hak etmiyorlar” diye konuştu.

Erdoğan eleştirilerine şöyle devam etti:

“Aile, eğitim ve kültür konularında arzu ettiğimiz inkişafı sağlayamadık”

“Bir hususta özeleştiri yapmak istiyorum” diye Erdoğan, şunları kaydetti:

“Üniversiteleri marjinal grupların sahası olmaktan çıkarıp bilim yuvası haline getireceksiniz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, Konya, Malatya, Mardin, Sakarya, Şanlıurfa, Trabzon, Van il gençlik kolları kongrelerine canlı bağlantıyla katılarak açıklamalarda bulundu.

Partisindeki genç mensuplara büyük güven duyduğunu vurgulayan Erdoğan, “Kalplerindeki imanla, bir ellerinde kitap, bir ellerinde bilgisayarla eğitime öğretime odaklanan gençler görüyorum. Bugün bu salonlarda vakitlerini sapkın ideolojilere verenlerin değil, kendi devletlerinin hizmetlerinde olanlarla omuz omuza yürüyen gençler görüyorum” dedi.

Türkiye’nin büyüdükçe gençlere geniş ve çeşitli kariyer fırsatları sunabildiğini de dile getiren Erdoğan şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap