Cumhurbaşkanlığı: CHP grup toplantılarının televizyonlarda yayınlanmaması için kanalların arandığı iddiası yalan

by Haber Fora

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “İletişim Başkanlığından bir başkan yardımcısı televizyonlara telefon ediyor, CHP’nin grup toplantısından 10-15 dakika içinde çıkın diyor. Bu telefondan haberdarız Fahrettin bey ve bizzat adınızı kullanıyorlar” açıklamasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yanıt geldi.

Başkanlıktan “İddia, tamamen yalan ve hayal ürünüdür”  denildi.

Özel için “söz konusu şahıs” ifadesini kullanan İletişim Başkanlığı, “Kurumumuza ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a yönelik ilk iftirası değildir. Siyaset üretmeyenler bir kez daha iftira silahına sarılmaktadır.  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olarak bu tezvirata karşı bir açıklama yapmayı zul addetmekle birlikte, hakikat adına kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini bir zaruret olarak görüyor ve bu açıklamayı yapıyoruz” görüşlerine yer verdi.

Özel ne demişti?

Özel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçe konuşmasından sonra televizyoncuların teker teker arandığını ifade etmişti.

“İletişim Başkanlığından bir başkan yardımcısı televizyonlara telefon ediyor, CHP’nin grup toplantısından 10-15 dakika içinde çıkın diyor. Bu telefondan haberdarız Fahrettin bey ve bizzat adınızı kullanıyorlar” diyen Özel şunları kaydetmişti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap