Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Bunun övünülecek yanı yok

by Haber Fora

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye büyüdükçe bundan herkesin istifade ettiğini, hayata geçirilen yatırımların bir kesim için değil, bütün toplum için yapıldığını belirtti.

Kalın, “Olması gereken de bu zaten. Bunun övünülecek yanı yok” ifadelerine yer verdi.

Serdar Tuncer’in “MyMecra” isimli YouTube kanalında “Kendi Gökkubbemiz” adlı programına katılan Kalın, varlıkta ve yoklukta bir olabilmenin, paylaşabilmenin bir ilişkiyi gerçek ve sahici kıldığına işaret etti.

Kalın, “Bazen insanlar şöyle bir tezatla karşı karşıya geliyor hayatta, yokluğu paylaşıyorlar, çok derin dostluklar kurabiliyorlar, derin sevgiler, aşklar yaşayabiliyorlar ama varlığı paylaşamıyorlar. Varlık üzerinden kavga etmeye başlayınca da her şey dağılıyor. Bazen bir millet için olur bu. Bir millet yokluğu paylaşır, acısını, fakirliği, bir travmasını yaşar ama o yokluk üzerinden başka bir şuur inşa eder. Bir bilinç inşa eder, bir kimlik inşa eder ama bazen de varlığı paylaşamaz. Varlık yüzünden kavga etmeye başlar” diye konuştu. 

Türkiye’nin son yüz yılda karşılaştığı zorluklara karşı verdiği mücadeleye işaret eden Kalın, Türkiye’de insanların siyasi görüşünden bağımsız olarak Bosna’ya Kudüs’e aynı anda bir bağ kurabilmesinin, Trablus’a, Üsküp’e yönelebilmesinin imparatorluk varisi bir millet olmanın neticesi olduğunu belirtti. 

“Modern kapitalizmin zihnimizle oynadığı en büyük oyunlardan biri”

Derin tefekkürün insanı şükre götürdüğünü ifade eden Kalın, şunları kaydetti:

Tüketim kültürünün insana elindekileri de unutturmayı öğrettiğini dile getiren Kalın, maddi anlamda “minimum standardın” mutlaka olması gerektiğini belirtti.

Hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlara bu imkanı sağlamak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çalıştıklarını dile getiren İbrahim Kalın, şöyle devam etti: 

İbrahim Kalın, son yıllarda yaşam standardı anlamında, şehir hayatıyla kırsal hayatı, doğuyla batıyı, kuzeyle güneyi birbirine çok yaklaştırdıklarını, her şehirde üniversite, hastane bulunduğunu, daha önce hayal bile edilemeyecek alt yapı, köprü, yolların yapıldığını anlattı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, şunları söyledi:

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap