Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti’den CHP’ye Berat Albayrak yanıtı

by Haber Fora

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, istifa eden eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak için, “Damadı kimler susturuyor? 128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?” sorularını gündeme getiren CHP’ye yanıt verdi.

Altun, CHP’nin siyaset adı altında dedikodu yaptığını, iftira attığını ve seri halde yalan söylediğini savundu ve Albayrak’ın avukatının açıklamasını paylaştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “CHP yönetiminin siyasi alanda tam bir siyasetsizlik, ekonomi alanında tam bir cehaletle konuşmaya devam ettiğini” ifade etti.

CHP’nin resmi hesaplarından yapılan açıklamalarda, hala siyasi iftira atılarak ve aile değerleri hedef alınarak eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a saldırmaya devam edildiğini söyleyen Çelik, “CHP adına ekonomi hakkında konuşanların, hayatlarında birkaç lirayı düzgün yönetme başarıları yok. Bürokrat olarak görev yaptıkları dönemlerde kurumları batırdılar ve ekonomiye zarar verdiler” değerlendirmesinde bulundu. 

Çelik, şunları kaydetti:

CHP ne demişti?

CHP’nin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan bir gönderide, Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomik buhran olduğu ifade edilerek, “AKP’nin ekonomi yönetimi, gelinen noktada ülkemiz için bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir” denildi.

CHP’nin paylaşımında, bazı sorular gündeme getirilerek, “Merkez Bankası’nın rezervlerinin tamamı satılmış, net rezerv eksi 47 milyar dolara kadar düşmüştür” ifadeleri kullanıldı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap