Cyberpunk 2077’de Keanu Reeves’le seks yasaklandı

by Haber Fora

Cyberpunk 2077’de oyuncuların ürettiği bir modda Keanu Reeves üzerinden tasarlanan karakterin görüntüsü seks robotuna yerleştirildi.

10 Aralık’ta piyasaya sürülen oyunda The Matrix serisinden tanınan Reeves’in sesinin ve sanal ortamda elde edilen vücut modellemesinin kullanıldığı Johnny Silverhand adlı bir karakter yer alıyor.

Oyunun bazı bölümlerinde Silverhand karakterinin, birinci kişi bakış açısından görüntülenen farklı seks sahneleri halihazırda mevcut. 

CD Projekt Red, oyunu piyasaya sürdükten sonra oyunculara kendi istedikleri özelliklerle tasarlayabildikleri oyun içi mod geliştirebilme olanağı sağlamıştı.  

Catmino adlı bir kişi tarafından tasarlanan modda, oyuncular “joytoy” (zevk oyuncağı) adlı seks işçisi robotlara, Reeves üzerinden tasarlanan Silverhand karakterinin görüntüsünü yükleyip robotla etkileşime geçerek seks yapabiliyor.

Öte yandan modla ilgili haberlerin sosyal medyada yayılmasıyla şirket açıklama yaparak modu kaldırdıklarını belirtti.

Şirketin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:  

Açıklamanın devamında oyuncuların ileride tasarlayacakları modlarda bu hususlara dikkat etmeleri, hem şirketten hem de görüntüsünü kullanacakları kişiden izin almaları gerektiği belirtildi.

Cyberpunk 2077’inin piyasa çıkmasının ardından yaşanan teknik sorunlar, şirketin hisselerinin üçte bir oranında değer kaybetmesine ve kurucularının 1 milyar dolardan fazla zarar etmesine neden olmuş, birçok oyuncu şirkete dava açmıştı. 

 

Haber Fora, Verge

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap