Dağlarda topuklu ayakkabı ve etek: North Face ve Gucci’nin işbirliği alay konusu oldu

by Haber Fora

Toplumdaki standart güzellik kalıplarını yıkmayı hedeflediğini öne sürerek sık sık gündem olan Gucci, North Face ortaklığındaki yeni tasarımlarının tanıtımını dağlarda topuklu ayakkabı ve eteklerle gezen modellerle yapınca sosyal medyada çok sayıda kişi durumla dalga geçti.

Dağcılar ve doğa yürüyüşçüleri, şimdiye kadar fonksiyonel tasarımlarıyla bildikleri North Face’in böyle bir adım atmasını mantıksız bulduklarını söyledi. Pofuduk montların altına sandalet giyen kişilerin doğada tutunmasının zor olduğu da ifade edildi. 

Ortaya çıkan seriyi “babacığımın kredi kartı” topluluğu için moda olarak nitelendirenler oldu.

Açlıkla mücadele eden birçok ülke yararına düzenlediği konserlerle tanınan İrlanda asıllı şarkıcı Bob Geldof’un kızı Pixie Geldof, ürünlerin reklamını kendi Instagram sayfasında yaptı. Yaşamını yitiren Galler Prensesi’ne atıfta bulunarak “Benim zihnimde, bu tam Lady Di’ye göre” dedi. Moda tasarımcısı Henry Holland da “Hiç bu kadar kıskanç olmamıştım” diye yorum yaptı. Ancak Rebecca Jones ismindeki bir sosyal medya kullanıcısı, farklı düşüncelere sahipti:

North Face’in Instagram hesabında, eleştirilerin dozu daha da fazla:

Diğer yandan ürünler, Londra’daki Selfridges mağazasında birebir video görüşmeleriyle gösteriliyor. Mağaza, randevu almak isteyen müşteriler için ayırdıkları bütün zaman dilimlerinin tükendiğini açıkladı. 

Haber Fora, Daily Mail

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap