Davutoğlu: Berat Albayrak bakan yapılmak istendiğinde yalvardım, dinletemedim

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı da olan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında geçmişte yaşadıklarını paylaştı.

“Berat Albayrak’ın ilk milletvekili olması için Sayın Cumhurbaşkanı ilk konuyu açtığında ben neredeyse kendisine yalvardım, ‘Sizin bir yakınınızın siyasete girmesi herkese zarar verir, yapmayın’ dedim” ifadelerine yer veren Davutoğlu, “Berat Albayrak bakan yapılmak istendiğinde yine yalvardım. Özellikle kaynak tüketen bakanlıklara getirmeyin, gereksiz spekülasyon olur dedim. Ama yine dinletemedim” diye konuştu.

Davutoğlu, partisinin Fethiye 1. Olağan İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Cumhurbaşkanı diyor ki, Hazine ve Maliye Bakanı çok başarılıymış, ama önündeki damat sıfatı yüzünden bunlar anlaşılamamış. Güler misiniz, ağlar mısınız?” diye soran Davutoğlu şöyle devam etti:

“İyi mi oldu?”

Davutoğlu, Albayrak’ın milletvekili ve bakan olma süreçlerine ilişkin şunları anlattı:

“Otoriter yolsuzluk düzenini sonlandıracağız”

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eğitim, sağlık, kültür ve turizm bakanlıklarını aynı alanda büyük şirketleri olan üç isme verdiğini kaydederek, “Burada alınan kararların objektifliği konusunda insanlara teminat verebilir misiniz? Nitekim Kültür ve Turizm Bakanı’nın Kissebükü’de daha önce kendisinin bile içine sinmediğini ifade ettiği 95 dönümlük araziye yakın zamanda 25 dönüm daha eklendi. Arkadaşlar, bu olmaz. Önemli bir kamu kuruluşunun başındaki birisi o kamu kuruluşuyla iş yapan bir konsorsiyumun başına geçti, sonra da oradan ayrılıp Bakan oldu. İşte biz bu düzene son vereceğiz. Bu otoriter yolsuzluk düzenini sonlandıracağız. O zaman bunları söylediğimizde Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki, ilçe başkanı bile bulamazsınız. İşte ilçe başkanı da bulduk, il başkanı da bulduk. Menfaati, kişisel çıkarı, zenginleşmek için kimse bizim kapımızdan içeri giremez. Girerlerse de kapının önüne koyarız” diye konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap