Davutoğlu: Boğaziçi’ndeki gösterilere teröristler girmişse, polisin görevi onları ayırıp öğrencilerin gösteri hakkına saygı göstermektir

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin genel merkezinde basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dünyada son 1 yılda büyük bir dalgalanma yaşandığını, böyle dönemlerin ülkeleri olumlu ya da olumsuz yönde ayrıştırdığını dile getiren Davutoğlu, “Maalesef son 1 yıla baktığımızda 22. yüzyıla hazırlanan bir Türkiye değil, 90’lara 70’lere dönmüş bir Türkiye görüyoruz” dedi.

Davutoğlu, dünyanın insan hakları ve özgürlükler konusunda yepyeni dönüşümler yaşadığını, Türkiye’nin ise 1990’lı yılların mantığı içinde olduğunu söyledi.

“Öğrencilerin gösteri hakkına saygı gösterilmeli”

Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması sonrası başlayan protesto gösterilerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, “Pandemi dolayısıyla gerekli tedbirleri alırsınız ama akademisyen olarak bir üniversitenin kapısına kelepçe takılması gibi sembolik bir şeyi kabul edemem” diye konuştu.

Davutoğlu şunlar söyledi:

“2021 yılında seçim olma ihtimali yüksektir”

Ekonomiye yönelik eleştirilerde de bulunan Davutoğlu, “Pandemiyi kimse bahane olarak getirmesin, bu kolaycılıktır. Bütün ülkeler pandemiyle karşılaştı ama Türkiye küme düştü. Türkiye, dünyanın ilk 20 ekonomisi arasında değil” ifadesini kullandı.

“Erken seçim” konusuna da değinen Davutoğlu şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap