Davutoğlu: Bu resim müptezel bir yandaş basının resmi değil, iktidarın resmidir

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Pursaklar ilçe kongresinde açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi’nin İstanbul’da plazalarda kurulan bir parti olmadığını ifade eden Davutoğlu, kurulduğu günden bu yana halk iç içe olan bir parti olduğunu söyledi.

Parti mensuplarının büyük bir özveriyle çalıştıklarını dile getiren Davutoğlu, partisinin gençlere önem verdiğini de vurgulayarak, “Gençlik neredeyse biz oradayız. Biz gençliği arkamızda sürüklemek için değil önümüzde öncü kılmak için yetiştiriyoruz.  Biz kindar bir gençlik değil muhabbet yüklü bir gençlik istiyoruz” dedi.

“Siyasi Ahlak Reformu Temiz Siyaset Belgesi’ni açıklayacağız”

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerilerinilerin yer aldığı bir çalışmaya imza attıklarını da kaydeden Davutoğlu, yarın yeni bir çalışmayı daha kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.

Davutoğlu, “Yarın Türkiye’de bir ilk olarak Siyasi Ahlak Reformu Temiz Siyaset Belgesi’ni açıklayacağız ve yolsuzlukların dibine dinamit koyup temiz bir siyasetin önünü açacağız ve ilan edeceğiz 165 adımda şunları yapacağız” dedi.

“Yiğitçe çıkıp kınama yapan yok”

Davutoğlu, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Gazeteci Orhan Uğuroğlu’nu yapılan saldırılar sonrası AK Parti ve MHP’nin sessiz kalmasını eleştirdi.

Davutoğlu şöyle devam etti:

“Bu resim müptezel bir yandaş basının resmi değil, iktidarın resmidir”

Takvim Gazetesi’nin “Bu haberi okumadan markete gitmeyin” başlığıyla manşetten verdiği habere de tepki gösteren Davutoğlu, bu resmin sorumlusunun AK Parti ve MHP olduğunu savundu.

Davutoğlu konuşmasını söyle sürdürdü:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap