Davutoğlu: Elimden gelse iktidarın bütün yöneticilerine Ekonomi’ye Giriş dersi aldırırdım

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanlarından, Kovid-19 tedbirlerine uymayanlara kesilen cezaların iadesi için imza kampanyası başlatmalarını istedi. 

Davutoğlu, partisinin genel merkezinde gerçekleştirilen 11. İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, ciddi ekonomik gelişmelerin yaşandığını, hiçbir istatistik ve göstergenin istikrarlı ve tutarlı olmadığını savundu.

İmza kampanyası çağrısı

AK Parti’nin önceki gün yapılan kongresinde Kovid-19 ile mücadele tedbirlerine uyulmadığını belirten Davutoğlu, tedbirlere uyulmadığı gerekçesiyle şimdiye kadar vatandaşlara uygulanan cezaların iadesini istedi. Davutoğlu, il başkanlarına, “Vatandaşlarımızla görüşecek her bir ilde şu ana kadar ödenmiş cezaların geri ödenmesi için bir imza kampanyası başlatalım. Esnafımızla birlikte harekete geçelim” çağrısında bulundu.

“Bunların ülkeye verdiği zararı düşman olsa veremezdi”

Naci Ağbal’ın Merkez Bankası Başkanlığından alındığı gün yapılan döviz işlemlerinin incelenmesini talep eden Davutoğlu, şunları söyledi:

İl başkanlarından esnafı dolaşmalarını isteyen Davutoğlu, “Hepiniz sokakta olacaksınız, esnafımızla konuşacaksınız, çiftçilerimizin derdini tarlada öğreneceksiniz. Mağdur, mazlum ne kadar vatandaşımız varsa geleceklerini Gelecek Partisinde görecekler” dedi.

Davutoğlu, haziran sonuna kadar ziyaret etmedikleri il kalmayacağını, ramazan ayıyla teşkilatların sahadaki çalışmalarını arttıracağını bildirdi.

“Hani milliyetçiliğiniz?”

Doğu Türkistanlılara yönelik sergiledikleri tavır nedeniyle Çin Dışişleri Bakanı’nın Ankara ziyaretini eleştiren Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Hani milliyetçiliğiniz, hani Türkçe aşkınız?” diye sordu.  

Davutoğlu, şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap