Davutoğlu: Kadın cinayetlerine karşı ortak bir tavırda birleşelim

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, görüş ayrılıklarını unutarak, kadına karşı şiddet konusunda tek bir cephe oluşturmanın vaktinin geldiğini belirterek, kanaat önderlerine, siyasi partilere ve toplumsal kesimlere, kadın cinayetlerine karşı ortak bir tavırda birleşme çağrısında bulundu. 

Davutoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla videolu mesaj yayımladı.

Aydın’da iki gün içinde önce yaşlı bir kadının tecavüze uğrayıp hunharca katledilmesi, Samsun’da bir kadının, çocuğunun önünde sokakta öldüresiye dövülmesi üzerine herkesin dünyasının bir kez daha karardığını belirten Davutoğlu, “Bir kez daha yüzümüz kızardı. ‘Yeter artık’ diye feryat etmekten yorulduk. Ancak bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, herkese, yetkililere, kanaat önderlerine, siyasi partilere, toplumsal kesimlerin her birine tek tek çağrıda bulunuyoruz. Gelin, kadın cinayetlerine karşı ortak bir tavırda birleşelim.” diye konuştu. 

Öncelikle kadın cinayetlerine ve kadına karşı şiddete hiçbir şekilde müsamahakar olmamak ve bu cürümde bulunanlara hiçbir indirim olmaksızın en sert ve kararlı hukuki müeyyideleri uygulamak gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, daha sonra kadına karşı şiddet hususunda kadınları bilgilendirip, haklarını korumalarını sağlayacak şekilde bir eğitim seferberliğinin başlatılması önerisinde bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırı tehdidi altında olan kadınlara sahip çıkılması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap