Davutoğlu: Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Gül’e parmak salladı

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Yeniçağ Youtube kanalında Orhan Uğuroğlu’nun programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Selçuk Özdağ ve Orhan Uğuroğlu’na yapılan saldırıları değerlendiren Davutoğlu, saldırıların doğrudan demokrasiye yapıldığını ve vahim bir gidişatın işaretleri olduğunu belirtti.

Saldırılara karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın caydırıcı bir açıklama yapması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de söz konusu saldırılara karşı tavrını hayretler içerisinde izlediğini söyledi.

Davutoğlu şöyle devam etti:

“Bu örgütlü bir suçtur ve terördür”

Yaşanan saldırılarla ilgili Bahçeli’nin açıklamalarını da eleştiren Davutoğlu, “Bahçeli madem bizimle ilgisi yok diyor, Derince İlçe Başkanı’ndan hesap sorsun, iki milletvekiline desin ki bırakın savcı gerçek suçluları ortaya çıkarsın. Böyle devam ederse ülkede hukuk kalmaz. Kimse bu iki tane delinin işidir deyip geçilemez” dedi.

Davutoğlu, söz konusu saldırıları “örgütlü bir suç” ve “terör” olarak nitelendirerek, şunları kaydetti:

“Süleyman Soylu, Adalet Bakanı’na parmak salladı”

Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nın, dün sosyal medyada “kendisine hakaret eden birinin mahkemede serbest bırakılmasına” tepki gösteren açıklamalarını da değerlendirdi.
Kendi eşine hakaret edildiği, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in evi basıldığında Soylu’nun sessiz kaldığını anımsatan Davutoğlu, “Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama Berat Albayrak’a attığı omuz atmak gibi aynen. Ben o dönem başbakan olsaydım o görüntüyü veren Albayak’ı ve Soylu’yu hemen görevden alırdım” dedi.

AK Parti’de yeni bir liderlik yarışı başladığını da öne süren Davutoğlu şunları kaydetti:

“Erdoğan yeni arayışlar içinde”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile görüşmesini de “yeni arayışlar” olarak nitelendiren Davutoğlu, “Erdoğan tekrar Milli Görüş gömleğini giydi” dedi
Davutoğlu, MHP ve AK Parti içinde görüş ayrılıklarının olduğunu da vurgulayarak, “Erdoğan, MHP ile bile Cumhurbaşkanı seçilemeyeceği anda MHP yükünden kurtulmaya çalışacak” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın bir seçimde beraber olmasının artık çok zor olduğunu da savunan Davutoğlu şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap