Davutoğlu’ndan “Berat Albayrak” eleştirisi: Adı anılınca bile doları zıplatan birisi başarılı mıdır?

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin il başkanları toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Merkez Bankası’ndaki “kayıp rezerv” tartışmalarına değinen Davutoğlu, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eleştirilerde bulunarak, “Bu Hazine ve Maliye Bakanı göreve geldiğinde Merkez Bankası’nda 102 milyar dolar brüt rezerv vardı. 70 milyar dolar da borç ve yükümlülükler vardı. Yine 32 milyar dolarlık bir net rezerv vardı. Bıraktığında eksi 48 milyar dolar ile bıraktı” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “95 milyar dolar brüt rezervimiz var” sözlerine ilişkin yorumlarda bulunan Davutoplu, “Peki borçlarınız ne? 140 milyar dolar! Yani öyle bir tüccar ki dışarıya diyor şu kadar ciro yaptım ben iyi tüccarım ama ne kadar borcu var hiç söylemiyor” diye konuştu.

Davutoğlu şöyle devam etti:

“Adı anılınca bile doları zıplatan birisi başarılı mıdır?”

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda şeffaf olması gerektiğini vurgulayarak, “Sayın Cumhurbaşkanı çıksın bunları açıklasın ondan sonra damadını savunsun. Bir damadı bakan yapabilmek için bu millete bu bedeli niye ödettiniz sayın Erdoğan? Adı anılınca bile doları zıplatan birisi başarılı mıdır?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Berat Albayrak’a yönelik eleştirilerine devam eden Davutoğlu şöyle devam etti:

“Bir saldırı olsa İstanbul’un lojistiğini nasıl sağlayacaksınız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” sözlerine ilişkin de eleştirilerde bulunan Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı bütün kötü uygulamaları, yolsuzlukları, talanları bir kenara koyacak çok daha büyük bir rantın peşinde. Kanal İstanbul’u tekrar gündeme getirdi” dedi.

“Bakın bu inat sözü, bir devlet adamına cesaret yakışır, samimiyet yakışır, kararlılık da yakışır ama inat asla yakışmaz” diyen Davutoğlu şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap