Davutoğlu’ndan “Gladyo” vurgusu: MHP’li kardeşlerimizin rahatsız olduğunu biliyoruz

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı.

Davutoğlu “İktidar koalisyonunun küçük ortağı” ifadesini kullandığı MHP lideri Devlet Bahçeli için şu sözleri sarf ettİ:

Davutoğlu açıklamasında, Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’nun saldırıya uğramasını hatırlatarak “Genel başkan yardımcımız ve gazetecilere başkentin göbeğinde organize ve senkronize gerçekleştirilen saldırıların fail ve azmettiricileri ortaya çıkarılamadığı gibi iktidar ve koalisyon ortakları bu siyasi terör saldırılarını açık bir şekilde kınamamışlardır. Kamu düzeni alanında, bu düzenin asli iki sorumlusu olan Adalet ve İçişleri Bakanları kamuoyu önünde söz dalaşı yaparken Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile bütün güçleri elinde toplayan cumhurbaşkanı bu yönetim anarşisini sıradan bir olaymış gibi izlemiştir” diye konuştu.

Fidan’ın atanmasına tepki

İrfan Fidan’ın Anayasa Mahkemesi’ne atanmasını da eleştiren Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanı siyasette az görülen bir pişkinlik sergilemeyi sürdürmüştür”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelk eleştirilerini de sürdüren Davutoğlu, “Ekonomi alanında, ülkemizde dünyanın 17 katı faiz uygulaması sürerken cumhurbaşkanı sanki bu süreçte hiçbir yetkisi ve sorumluluğu yokmuş gibi yüksek faize karşı olduğunu ifade etmeye devam ederek siyasette az görülen bir pişkinlik sergilemeyi sürdürmüştür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtiğimizden beri siyasetin alanı daralmakta, ekonomimiz küçülmekte, demokrasimiz irtifa kaybetmekte ve hukuk devleti işlevsizleşmektedir. Bu krizden tek çıkış yolu daha fazla demokrasi iken koalisyon iktidarı açık bir şekilde ülkemizin her geçen gün demokrasiden uzaklaşmasına sebep olmaktadır” dedi.

Bahçeli’ye sert sözler

Davutoğlu Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP ve lideri Bahçeli’ye de sert sözlerle yüklendi. Bahçeli’yi “siyaseti sokağa indirmek” ve “siyasi sabotajlardan medet ummakla” suçlayan Davutoğlu şöyle devam etti:

Gladyo vurgusu

Yaşanan saldırılarda asıl hedefin Türkiye olduğunu belirten Davutoğlu “Gladyo” vurgusu yaparak “Bütün bu cürümler 1970’lerde de, 1980’lerde de, 1990’larda da sokakta başladı. Siyasilere, gazetecilere, entelektüellere, akademisyenlere sokak saldırılarıyla, suikastlarla başladı. Bahçeli açıkça hedef göstermeyi, şiddete teşvik etmeyi bilinçsizce yapıyor olamaz.Buradan yetmişli, seksenli ve doksanlı yıllarda olduğu gibi ülkemizde önce kaos sonra da kalıcı bir otoriter rejim kurma heveslisi herkese ve onlara destek veren arkasındaki güçlere de sesleniyoruz. Geçmişte olduğu gibi gladyo oyuncağı olacak gençler yok artık. Bu ülke sizin başka başkentler adına nöbet tutacağınız bir ülke değil. Kirli tezgahlarınızın tamamını bu millet bozacak. Çünkü bu vatanın ev sahibi bu aziz millettir; siz değilsiniz. Bu ülkenin tapusu bu millete ve onların atalarına aittir. Bu ülkede hiçbir dar grubun, mafyatik siyasetin, çete aklının ve vesayet heveslilerinin millete ev sahipliği taslamalarına müsaade etmeyeceğiz. Haddinizi bileceksiniz. Bu durumdan en fazla, 1970’leri, 80’leri ve 90’ları çok iyi hatırlayan MHP’li kardeşlerimizin rahatsız olduğunu biliyoruz. Önce onlar çocuklarının tekrar bu gladyo taşeronlarının elinde harcanmasına asla müsaade etmeyeceklerdir” diye konuştu.

Soylu ve Gül’e seslendi: Beyler kendinize gelin

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında Twitter üzeründen yaşanan bir tartışma olduğunu kaydeden Davutoğlu şöyle konuştu:

“Eğer bir faiz lobisi varsa bu Erdoğan iktidarıdır”

Davutoğlu ekonominin gidişatına yönelik eleştirilerini de şu ifadelerle dile getirdi:

“AK Parti kapatılmıştır”

Davutoğlu AK Parti’de siyaset yaptığı dönemi hatırlatarak, “Yüzde 50 ile teslim ettiğimiz AK Parti önce MHP’ye ipotek edildi ardından da Bahçeli vesayeti altına sokuldu. Bu vesayet rejiminin devam ettiği her gün ülkemiz kaybetmekte, AK Parti ise tükenmektedir. Bahçeli’nin ve diğer eski Türkiye artıklarının kuracakları ilk tuzakla da AK Parti’den geriye kalan ne varsa yok edilecektir. Zaten 2002’deki AK Parti’den eser kalmamıştır. 2002’nin AK Partisi bugün olsa Bahçeli kapatalım der Erdoğan gayri milli ve terörist ilan eder. Böyle demiyorlarsa bir tek sebepten dolayıdır: Çünkü Ak Parti kapatılmıştır. Bugün AK Parti tabelası yazan partinin 2002’deki AK Parti ile zerre alakası yoktur. Zaten AK Parti’ye bakan ve kendisini kandırmak istemeyen hiç kimse AK Parti’yi görmemektedir. Maalesef AK Parti’nin üzerindeki Bahçeli vesayetini, Bahçeli mührünü ve Perinçek gölgesini görmektedir. Bugün AK Parti geçmişini inkar ettiği ve geleceğini yok edebildiği ölçüde var olabilen bir yapıya dönüşmüştür” diye konuştu.

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap