Davutoğlu’ndan yurttaşlara çağrı: Zamları ihbar edin

by Haber Fora

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı.

Açıklamasında Türkiye’nin ciddi sorunlarla boğuştuğunu belirten Davutoğlu şöyle devam etti:

“Sağlık Bakanı kendini yalanlıyor”

Konuşmasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da eleştiriler yönelten Davutoğlu, “Sağlık Bakanı kesintisiz bir şekilde kendisini yalanlayan açıklamalar yapıyor. Sağlık Bakanı’nı zerre ciddiye alsanız şu elimizde on milyonlarca aşı olması gerekiyordu. Bakanın palavrasını ciddiye alsanız 11 Aralık’tan bu yana nüfusumuzun neredeyse yüzde 90’ına yakınının aşılanmış olması lazımdı. Ne diyordu, “11 Aralık’ta aşı geliyor, günde de en az 1,5-2 milyon kişiyi aşılayacağız”. Tabi ki hepsi palavra ve boş laf” diye konuştu.

Bütün ülkelerin farklı Kovid 19 aşılarından aldığını kaydeden Davutoğlu, “Siz ısrarla niçin adım atmıyorsunuz? Aşı üreten ülkeler bile en az bir tane başka ülkeden farklı aşı alırken siz ısrarla niçin adım atmıyorsunuz?” diye sordu.

Erdoğan ve Bakan Koca’ya seslendi: Çin mi tehdit ediyor sizi?

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek şu ifadeleri kullandı:

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu eleştiri oklarını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de yöneltti. Davutoğlu “Sayın Bahçeli şimdi de sayın Selçuk Özdağ’a ve gazetecilerimize yönelik saldırılardan dikkatleri dağıtmak için iki heyette on kişinin şahitlik ettiği 2015 koalisyon görüşmeleri üzerinden ucuz bir yaklaşım sergiliyor. Nasıl kendisinin tahrikiyle genel başkan yardımcımızın canına sokak ortasında kastedildi ise şimdi de yalanları ve iftiralarıyla siyasetin ahlakına, namusuna ve itibarına kastediyor. Bahçeli’nin ne üslubuna ne yalanlarına ne tahriklerine yetişmemiz mümkün değil” diye konuştu.

Bahçeli’ye: Çok ahlaklı ve delikanlıca bir tavır değil mi?

Bahçeli ve MHP yönetimine seslenen Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Dışişleri Bakanının Çin’e verdiği söz var”

Cumhur İttifakı’nı koalisyon olarak niteleyen Davutoğlu “Bu koalisyon iktidarının bizi getirdiği yeri gördünüz. Bundan 20 yıl önce başörtülü bir hanım mecliste konuşturulmamıştı şimdi de başörtülü bir Uygur Türkü hanımefendi konuşturulmadı. Bunların ahlakı da müslümanlığı da Türklüğü de demokratlığı da bu kadar işte. Niçin konuşturulmadı biliyor musunuz? Çünkü bu ülkenin Dışişleri Bakanının Çin’e verdiği söz var. Ne demişti Türk Dışişleri Bakanı: Çin aleyhine hiç bir yayına, konuşmaya izin vermeyeceğiz! Evet aynen böyle” diye konuştu.

“Cahiliye lobisi yeniden zuhur etti”

İktidarın unutturmaya çalışmasına rağmen Türkiye’nin gündeminin gelir adaletsizliği olduğunu beliren Davutoğlu “Türkiye’nin gündemi yoksulluk ve açlıktır, Türkiye’nin gündemi bitmek bilmeyen zamlardır, hayat pahalılığıdır. Daha önce üniversitede, iskelede, meydanda tanzim satışla fiyatları düşüreceğini zanneden bu cahiliye lobisi yeniden zuhur etti. Şimdi de PTT’de sıvı yağ, bakliyat satarak fiyatları düşüreceklermiş. Yetmiyormuş gibi bir de ihbar hattı kurmuşlar” diye konuştu.

“ihbar edin”

Yurttaşlara zamları ihbar etmesi çağrısında da bulunan Davutoğlu şöyle konuştu:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap