Demirtaş: Bugün için yeni bir çözüm sürecinden söz etmiyorum

by Haber Fora

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Medyascope için kaleme aldığı yazısında kendi partisi ve muhalefete eleştirilerde bulundu.

HDP ve demokrasi güçlerinin ülkenin iç barışı için daha fazla inisiyatif alması gerektiğini kaydeden Demirtaş “HDP’nin bu konuda ciddi çabaları var ancak HDP yönetimi, siyaset biçimi ve dilini de bu amaçlara uygun şekilde düzenlemelidir” dedi.

Demirtaş yazısında “Unutmayalım ki demokrasi, ekonomi ve barış konuları birbiriyle doğrudan bağlantılıdır ve birlikte ele alınmalıdır. Muhalefet de bunu çeşitli zamanlarda açıklamalarıyla vurgulamakta ama maalesef bununla paralel somut politikalar oluşturmada aynı istikrar görülmemektedir. Bu konuda, HDP dahil tüm muhalefetin somut adımlar atması zorunluluk haline gelmiştir” ifadesini kullandı.

Yeni bir çözüm sürecinden bahsetmediğinin altını çizen Demirtaş “Öncelikle, siyasette yeni bir çözüm anlayışı ile dilinin geliştirilmesi ve somutlaştırılması gerektiğine dikkat çekmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın yazısının tamamı şöyle:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap