Deniz Zeyrek: AK Parti yöneticileri yarattıkları bu eserden gurur duyuyor mudur?

by Haber Fora

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, geçmişte organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve infaz düzenlemesiyle cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı’nın Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan Melih Bulu’ya verdiği desteği yazdı.

Zeyrek, bugünkü köşe yazısında Boğaziçi’nde Bulu’nun istifa etmesi için eylemlerin devam ettiği sırada Çakıcı’nın yazdığı mektubu hatırlattı ve şunları yazdı:

Zeyrek’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Ne olmuştu?

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olmayan Melih Bulu’nun Erdoğan tarafından kararname ile okula rektör olarak atanması hem öğrencilerin hem de akademik personelin tepkisini çekmişti. Öğrencilerin yaklaşık bir ay önce başlattığı eyleme kısa bir süre sonra öğretim görevlileri de katılmıştı.

Melih Bulu’nun istifasını isteyen öğrencilere okulun yerleşkesi içerisinde polis tarafından müdahale edilmiş, onlarca öğrenci gözaltına alınmıştı. Öğrencilere destek için İstanbul ve Türkiye’nin farklı yerlerinde eylemler düzenlenmiş, göstericiler sert polis müdahalesi ile karşılaşmıştı.

İktidar kanadından “eylemlere katılanların çoğunluğunun Boğaziçi öğrencisi olmadığı ve terör örgütleriyle iltisaklı olduğu” iddialarına yer verilen açıklamalar yapılıyor.

En son olarak Bulu’nun kendisine rektör yardımcısı bulamadığı iddia edilirken Cumhurbaşkanı kararı ile üniversitede hukuk ve iletişim fakültelerinin kurulmasına karar verilmişti.

Bu tartışmalar devam ederken Çakıcı, Bulu’ya bir mektup yazarak “Lütfen istifa etmeyin” demişti.

Sözcü, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap