Destici: Gerekirse Çin’e savaş açarız, dünyada korkacağımız hiçbir ülke yok

by Haber Fora

Büyük Birlik Partisi (BBP)Genel Başkanı Mustafa Destici, FOX TV’de ekrana gelen ve İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Mustafa Destici, program sırasında Uygur Türklerine karşı Çin zulmü olduğunu ifade ederek gerekirse Çin’e savaş açılabileceğini söyledi.

“Bizim dünyada korkacağımız hiçbir ülke yok”

Türkiye’de eğitim gören Doğu Türkistanlı gençlerin kendisini ziyaret ettiklerini söyleyen Destici, “Öyle enteresan şeyler var ki. Bunu da anlamak mümkün değil. Çin, bir çocuğumuza izin veriyor Türkiye’ye gelsin diye. Çocuk Türkiye’ye gelip eğitim görüyor. Burada kalıyor. Sonra burada okudu diye oradaki anasını babasını kardeşini toplama kampına götürüyor. Ve akıbetleri belli değil. Üstelik bunların bir kısmı Türkiye vatandaşı olmuş insanlar” dedi.

Kendilerinin her platformda bu konuyu dile getirdiklerini söyleyen Destici, dünyada bazı ülkelerin parlamentolarında Çin’i kınayan kararlar alındığını ve TBMM’nin de bunu yapabileceğini belirterek şöyle konuştu:

“Bu işe tereddütlü yaklaşan partileri ziyaret ediyoruz”

Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısı konusunda mevcut durumda Cumhur İttifakı’nın anayasa değişikliği yapmaya sayısının yetmediğini Mustafa Destici, anayasa değişikliği konusunda tereddüt gösteren partilerle görüşmelerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap