DEVA Partisi: İktidarın Libya ile imzaladığı anlaşma “içi boş” bir belgedir

by Haber Fora

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Başkanı Abdurrahman Bilgiç, Libya’ya yatırım yapan Türk şirketlerinin durumu ve Türkiye’nin, Trablus merkezli Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’yle 13 Ağustos’ta imzaladığı anlaşmayla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Libya’da yaşanan iç savaşın, bölgeye yatırım yapan Türk şirketlerinin projelerini olumsuz yönde etkilediğini belirten  Bilgiç, “Şirketlerimizin iç savaş nedeniyle yarım kalmış projelerinin toplam tutarı ve bu dönemde uğradıkları zarar, çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. Ciddi ekonomik sıkıntı yaşayan şirketlerimiz ve ülkemiz insanı için bu para yaşadığımız zorlukları hafifletebilir” dedi.
 

“13 Ağustos’ta imzalanan anlaşma içi boş bir belgedir”

Libya’da ihalesi alınan ve yarım kalmış projelerin toplam tutarının 19 milyar doları bulduğu söyleyen Bilgiç şunları kaydetti:

Bilgiç, ş̧u ana kadar hiçbir firmanın alacaklarını tahsil edemediğini de aktararak , “İktidarı, ülkemizin hak ve çıkarlarını korumada zamanlıca harekete geçmeye, boş laflardan uzak ve sorunları çözecek özenli adımları atmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap