“Devletim bana güvensin” diyen Adnan Oktar: Cinsellikle ilgili iddialar şehir masalı

by Haber Fora

Adnan Oktar ve müritlerine yönelik, aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 78’i tutuklu 236 sanığın yargılandığı davada mütalaaya karşın savunmalar alınıyor.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 73 tutuklu sanık ile çok sayıda tutuksuz sanık ve izleyici hazır bulundu.

Duruşmada ilk olarak birçok suçtan bin 365 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Adnan Oktar, mütalaaya karşı savunmasını yaptı. Hakkındaki suçlamaları reddeden Oktar, savunmasını mahkeme heyetinden izin alarak oturarak yaptı.

“Saf, dürüst, akılcı, milliyetçi ve vatansever bir insanım”

Kendisinin saf, dürüst, akılcı, milliyetçi ve vatansever bir insan olduğunu belirten Oktar, “Bu yüzden çok seviliyorum. Örgüte dair hiyerarşik bir yapı kurmadım. Bu tür bir uğraşla ne vaktimi ne de keyfimi harcarım” dedi.

Rahattan ve huzurdan hoşlandığını belirten Oktar, “Yanımdaki insanlar çok akıllı. Bu nedenle kimseye akıl vermem söz konusu değil. Arkadaşlarımın neredeyse tamamı zengin. Biz samimi ve candaş bir arkadaş topluluğuyuz. Kara parayla işimiz olmaz” ifadelerini kullandı.

“Cinsel istismar iddiaları şehir masalı”

Savunmasına devam eden Oktar, “Lüks ve zenginlik tebliğ metodudur çünkü Müslümanları fakir, zavallı görürler ama bizim anlattığımız İslam herkesin seveceği İslam. Cinsellikle ilgili ithamlar o kadar belli ki. Cinsel bir ilişki varsa tespit edilir, benim elim başka birinin eline değse hemen anlaşılır. Nefesim bile üstüne gitse genetikten anlaşılır. Bunlar çizgi romanla, hikayeyle olmaz, bilimle olur. Böyle tespitler yapılmamış, şehir masalı” dedi.

“Şikayetçi kız arkadaşlar beni deli gibi sever”

İtirafçı sanıklar ile mağdur/müşteki durumundaki kadınların tutuklanmayacaklarını bilmeleri halinde duruşma salonuna doluşacaklarını savunan Oktar, “Beni hayranlık seviyesinde seviyorlar. Mütalaada kadının kibrini kırmak için cinsel sömürü sistemi yapıldığını söylenmiş. Kadın asaletiyle güzeldir. O zaman genelevlerdeki kadınların kibri yok. B. ile Ç. (şikayetçi iki kadın) beni deliler gibi sever. Benim yanımda en güzel kıyafetleri giyiyor, en güzel yiyecekleri yiyorlardı. Beni dehşete düşürdüler. Ben onlara prenses gibi davranıyordum. Allah ömür verirse yine görüşeceğiz zaten” şeklinde konuştu.

“Ben ta o zamanlar sosyal mesafe uyguluyordum”

Kandilli’de yaşadığı yere kendisiyle tanışmaya gelen kişilere her zaman mesafeli olduğunu, yaşı küçük kız çocuklarını yanlarında aileleri olmadan görmediğini öne süren Oktar, “Ben ta o zamanlar sosyal mesafe uyguluyordum. Çünkü biliyorum iftira atılacağını. Her zaman dikkat ettim. Her zaman da faydasını gördüm” diye konuştu.

“Benim sevmediğim, beni sevmeyen bir insan gitsin zaten”

Örgütün hiyerarşik yapısı olduğuyla ilgili iddialarını da reddeden Oktar kendisini şu ifadelerle savundu:

Fetullahçı Terör Örgütü ile aralarında herhangi bir bağ olamayacağını söyleyen Oktar, “FETÖ gözü dönmüş bir sistem. Adamın kafası hasta. Bunlar manyak, halkı tankla falan ezdiler. Ben bunları daha önce anladım. Hem homoseksüelliği hem bölünmeyi savunuyorlardı. Bunlar bizim can düşmanımız, nasıl biz dost olalım? FETÖ başarılı olsaydı benim bedenimi yok ederdi. 15 Temmuz gecesi sabaha kadar yayın yaptım, hükümetten yana oldum. Aslanlar gibi göğsümü gere gere silahlı askerlerin arasından geçtim” diye konuştu. .

“Mehdi 2053 yılında gelecek”

Mehdi olmadığını ama Mehdi’nin beklendiğini sözlerine ekleyen Oktar, “Mehdi çıkacak 2053 gibi falan Allah’ın izniyle bu konu tamamlanacak. Benim böyle bir iddiam yok. Arkadaşlarım da zaten böyle bir şeye inanmazlar çok zeki kişiler” dedi.

“Siyonizm İslam Alemi’nin birliğidir”

Oktar üzerine isnat edilen casusluk suçlamasıyla ilgili ise şu ifadeyi verdi:

Dekolte konusunda kimseye baskı yapmadığını söyleyen Oktar “Bine yakın arkadaşım vardır, hiçbirine dekolte konusunda karışmazdım, kimseye “dans et” demezdim. Bir gün ben yayındayken, bir genç kızımız üstünü çıkardı programda. Müthiş dekolteli şekilde geldi önümde dans etti. Şok oldum ama genç bir kız, kalbini kırmak istemedim, yayını da kesemedim. Bu konu yanlış yorumlandı” ifadelerini kullandı.

Devlet, vatan, millet, bayram gibi kavramların kendisi için çok önemli olduğunu dile getiren Oktar, “Devletim bana güvensin” diyerek savunmasını tamamladı.

İHA, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap