Disipline sevk edilen İyi Partili Ümit Özdağ: Kabul edilebilir değil

by Haber Fora

İyi Parti Disiplin Kurulu’na sevk edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, karar tepki gösterdi. İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, disipline sevk edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.
İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın açıklamaları şöyle:
“Bana karşı işletilen disiplin süreci, İyi Parti Disiplin Yönetmeliği’ne göre ilerleyen bir hukuki süreç değil, siyasal kampanya çerçevesinde ‘vahşi Batı’daki siyasal linç’ ilkelerine göre gelişmiştir. Ve bu kabul edilebilir değildir.”
Özdağ, ayrıca şu ifadeleri kullandı:
“Disiplin Kurulu sürecinde, televizyon programında sorduğum sorunun cevabını verme imkânım ortaya çıkacaktır. Büyük bir bölümü üzerinde daha önce hiçbir kitap yazılmamış alanlarda 26 kitap yazmış, 16 önemli eserin editörlüğünü yapmış, milli güvenliğimizi konusunda onlarca rapor kaleme almış bir akademisyen ve milletvekili olarak, araştırma ve inceleme yapmadan herhangi bir açıklama yapmadığımı ilgili kamuoyu bilmektedir.
İyi Partimizin yetkili kurullarına, İyi Parti’ye gönül veren milyonlarca ve Türk kamuoyuna önümüzdeki süreçte bu açıklamayı neden yapmak zorunda kaldığımı detayları ile açıklayacağım.”

Ne olmuştu?
CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına katılan İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun ‘FETÖ’cü’ olduğu imasında bulunarak, “FETÖ’cü bir sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsanız, öncesindeki başkan ve sonrasındaki başkan FETÖ’cüyse, bu arada FETÖ’yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu veya olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa, bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır” demişti.
Özdağ’ın sözlerinin ardından yayına bağlanan Kavuncu, “Öncelikle şunu söyleyeyim, büyük bir üzüntüyle ve biraz da öfkeyle dinledim. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım, bana bu iftiralarda bulunan kişiyle ilgili. Allah herkesi iftiradan saklasın” diye konuşmuştu.
Özdağ’ın açıklamalarına parti içerisinden tepkiler yükselmiş, partinin 81 il başkanı Özdağ hakkında disiplin sürecinin başlatılmasına yönelik talepte bulunmuştu.
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap