DİSK Genel İş: Maltepe Belediyesi’ndeki grev sona erdi

by Haber Fora

İstanbul Maltepe Belediyesi’nde 23 Şubat’ta başlayan grev sona erdi. 

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Twitter’dan yaptığı açıklamada ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL olduğunu duyurdu.

Genel İş’in paylaşımında şu ifadeler kullanıdı: 

Başkan teşekkür etti

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da sosyal medya hesabından Genel İş Sendikası ile sürdürdüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanmıştır. Bu süreçte sağduyu ve anlayışını esirgemeyen halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoglu’na özverileri için Maltepe Halkı ve kurumum adına teşekkür ediyorum” açıklaması yaptı.

İşçiler oylamaya gitti

DİSK Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Yenigül Özen Dolgun da gazetecilere son durum hakkında bilgi verdi.

Dolgun 23 Şubat’ta greve çıktıklarını hatırlatarak, mücadele vermeye devam ettiklerini söyledi.

Çok yüksek ücret talep ediyormuş gibi bir algı oluşturulduğunu dile getiren Dolgun, “Arkadaşlarımızın çoğu 2 bin 800 ile 3 bin 100 gibi düşük bir maaşla çalışıyorlar. Bize 4 bin 400 teklif edildi. Dün itibarıyla bize 4 bin 600 teklif geldi. Biz bunu kabul edemeyeceğimizi arkadaşlarımızla paylaştık” diye konuştu.

Greve kadar olan süreçte yaklaşık 6,5 ayda 6 toplantı yaparak 50 madde görüşebildiklerini anlatan Dolgun, şunları kaydetti:

Grevdeki işçilerin oylamaya gittiklerini belirten Dolgun, konuşmasına şöyle devam etti:

 

 

Haber Fora, AA

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap