Disney, Kaliforniya’daki iki tema parkını yeniden açıyor: Bağırmak ve şarkı söylemek yasak

by Haber Fora

Disney, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Kovid-19 pandemisi nedeniyle kapatılan iki tema parkını nisanda açmayı planlıyor.

Yaklaşık bir senedir kapalı olan tema parklarda koronavirüs tedbirleri uygulanacak.

Kaliforniya eyaleti yetkilileri, mart başında vakaların azaldığını belirterek kısıtlamaların bir kısmını kaldırmıştı. Buna göre tema parkta ziyaretçi kapasitesinin yüzde 15’e indirilmesi ve eyalet dışından gelenlerin kabul edilmemesi gerekiyor.

Kaliforniya Eğlence ve Parklar Birliği, tema parkların yeniden açılması için yönetime talepte bulunmuş, işletme sahiplerinin sağlık ve güvenlik tedbirlerine uyacağını belirtmişti.

Yeni belirlenen kurallar çerçevesinde park alanı içinde bağırmak ve yüksek sesle şarkı söylemek yasaklandı. Lunapark trenlerindeki koltuklar da pandemi tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye göre yeniden ayarlanacak.

Disney, Florida eyaletindeki ve Çin’in başkenti Pekin’deki tema parklarını halihazırda ziyaretçilere açtı.

Pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalar sonucunda binlerce kişi işsiz kalmış ve Disney tema parklardan kazandığı gelirlerde düşüş yaşamıştı. 2020’nin son üç ayında, parkların geliri 2019 yılının neredeyse yarısı kadardı.

Koronavirüs salgınından önce Disney’in tema parkları, gezileri ve benzer aktiviteleri şirketin toplam yıllık gelirinin yüzde 35’ten fazlasını oluşturuyordu.

Şirket, Kaliforniya’daki tema parkları yeniden açmanın yaklaşık 10 bin kişiye tekrar istihdam sağlayacağını belirtti.

Haber Fora, BBC, The Orange County Register 

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap