Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyarbakır annelerini ziyaret etti

by Haber Fora

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 3 Eylül 2019’den bu yana Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü binasının önünde oturma eylemi düzenleyen “Diyarbakır Anneleri”ni ziyaret etti.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak 573 gündür eylemlerini sürdüren ailelerle görüşen Erbaş yaptığı açıklamada, anne ve babaların acılarını paylaşmayı amaçladıklarını belirterek, onlar için dua ettiklerini söyledi.

“Evlat acısının, evlat hasretinin en derin acılardan biri olduğunu bilerek buradayız. Cenab-ı Hak en kısa zamanda annelerimizin, babalarımızın evlatlarına kavuşmasını nasip eylesin” diyen Erbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Erbaş, “Gençlere, kendilerini kandırmaya çalışan kim olursa olsun, hangi hain grup, yapı, terör örgütü olursa olsun onlara karşı mutlaka annelerini, babalarını dinlemeleri, Kur’an-ı Kerime  sarılmaları, Peygamber Efendimizin kardeşlik, birlik ve beraberlikle ilgili sünnetine sarılmaları en büyük tavsiyemdir” ifadelerini kullandı.

Anneleri tebrik eden Erbaş, “İnşallah devletimizin bu mücadelesi, güvenlik güçlerimizin, askerimizin, polisimizin gayreti, canlarını ortaya koyarak, şehit olmayı göze alarak yapmış oldukları bu mücadele ile en kısa zamanda başarıya ulaşacağız” diye konuştu.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap