Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP’nin avukatı Çelik hakkında suç duyurusunda bulunacak

by Haber Fora

Diyanet İşleri Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin avukatı Celal Çelik’in, Erbaş’ın “Deprem kıyametin alıştırmasıdır” sözlerinin ‘bağlamından kopararak yeniden gündeme getirdiğini’ belirterek, ‘hakaret’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 10 ay önce Elazığ’da yaşanan deprem sonrası 31 Ocak 2020 Cuma günü Bursa Ulucami’de irad ettiği hutbedeki depremle ilgili kullandığı ifadeler bağlamından koparılarak yeniden gündeme getirilmiştir.Diyanet İşleri Başkanımız Elazığ depremi sonrasında ‘Afetlere Karşı Bilinçli Olalım’ başlıklı hutbesinde, insanoğlunun depremi engelleyemeyeceğini, depremin zaman ve şiddetine müdahale edemeyeceğini hatırlatarak, gerekli tedbirlerin alınarak ardında da Allah’a tevekkül etmek gerektiğine ve afetlere karşı sorumluluğunun bilincinde olmanın mümince bir duruşun gereği olduğuna dikkat çekmiştir.” denildi. 
Açıklamada, “Tüm bu mesajlara rağmen söz konusu hutbeden bir cümle öne çıkartılarak İzmir’de meydana gelen ve aziz milletimizi derinden üzen deprem sonrasında yapılmış bir açıklama gibi paylaşılmıştır. Bu paylaşım üzerinden sosyal medyada gerek Diyanet İşleri Başkanlığımıza gerekse Başkanımıza yönelik hakaret dolu paylaşımlar yapıldığını üzülerek müşahede etmekteyiz. Söz konusu içeriği alıntılayarak sosyal medya hesabı üzerinden Sayın Erbaş’a hakaret eden Celal Çelik isimli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.” ifadesini kullandı. 
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap