Dört sezon daha: It’s Always Sunny in Philadelphia en uzun soluklu komedi dizisi rekorunu kırıyor

by Haber Fora

FX’in sevilen sitcom’u It’s Always Sunny in Philadelphia’yı 4 sezon daha çekme kararı, diziyi tüm zamanların en uzun soluklu live action (animasyon kullanılmayan -ed.n.) komedi yapımı haline getirebilir.

Dizi böylelikle 2020 Mayıs’ında 15. sezonunun çekilmesiyle elde ettiği kendi rekorunu da kırabilir. Rekorun bir önceki sahibiyse ABC’nin 1952’den 1966’ya kadar 14 sezon boyunca yayında kalan The Adventures of Ozzie and Harriet adlı sitcom’du.

Duyuru, perşembe FX’in başkanı John Landgraf tarafından FX’in sahibi Disney’in Investor Day (Yatırımcı Günü) sunumunda yapıldı. Sunum kapsamında, Disney’in sahip olduğu Marvel ve Star Wars gibi seriler hakkında da büyük duyurular yapıldı.

 

Rob McElhenney’in dijital bir kamerayla, Glenn Howerton’la beraber geliştirdiği sıradışı dizinin pilot çekimini yaptığı zaman, her iki isim de Los Angeles’ta istedikleri işleri bulamayan aktörlerdi. FX’in 2005’te diziyi seçmesinden sonra 2. sezonda Danny DeVito da oyuncu ekibine katıldı. Ekipte Charlie Day ve Kaitlin Olson da yer alıyor.

Sadık bir hayran kitlesi oluşturan It’s Always Sunny in Philadelphia, devam sezonlarında da izleyiciyi kendisine çekmeye devam ediyor. Variety’ye göre, dizi, 13. sezonunda bölüm başına ortalama 3 milyon izleyiciye sahipti.

Dizinin 15. sezonunun 2021’de FX’te yayımlanması planlanıyor. Bölümler yayımlandıktan sonra dijital yayın platformu Hulu’dan da erişilebilir olacak.

Haber Fora, Variety

Haber Fora için çeviren: Kerim Çelik

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap