DP ve BBP liderleri bir araya geldi: Ülkenin gerçek gündemi üzerinden siyaset yapılmasını salık veriyoruz

by Haber Fora

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi Genel Merkez’de ağırladı.

Milyonların işsiz kaldığını, eve ekmek götüremez hale geldiği bir Türkiye portresi olduğunu ifade eden Uysal, “Ülkenin gerçek gündemi üzerinden siyaset yapılmasını salık veriyoruz” dedi.

Destici ise açıklamasında “Cumhurbaşkanı’nın yaptığı yeni anayasa çağrısını önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmede liderlerin gündemi, Siyasi Partiler Yasası, Anayasa değişikliği tartışmaları ve ekonomi politikalarıydı.

Görüşmenin ardından iki Genel Başkan kameralar önüne geçerek açıklamalarda bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Siyasi partilerin belirli ortak paydaları aramak mecburiyetleri var”

 Destici: Cumhurbaşkanı’nın yaptığı yeni anayasa çağrısını önemsiyoruz

“Demokrat Parti Türk demokrasinin çınarlarından” diyerek sözlerine başlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise; “Bugün yeni bir anayasa için Demokrat Parti ile görüş alışverişimiz oldu. Demokrat Parti ile geçmişten bugüne kadar yakın ilişkilerimiz oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Demokrat Parti ile konuşup anlaşamayacağımız hiçbir meselemiz yok” dedi.

Erdoğan’ın yaptığı yeni anayasa çağrısını önemsediklerini kaydeden Destici, “Önemsemenin ötesinde samimi buluyoruz. Değerlendirilmesi gereken bir fırsat olarak görüyoruz. Hepimiz bu darbe anayasasından nasıl kurtuluruz diyerek bir gayret göstermemiz gerekiyor. Sürecin sonuna geldiğimiz de kimin samimi olarak düşünceye katkı verdiğini milletimiz mutlaka değerlendirecektir. Her siyasi partinin olduğu gibi bizim de kırmızı çizgilerimiz var ve bu yüzden görüş alışverişinde bulunmayı önemsiyoruz. Siyasetteki kızgınlığın, öfkenin, ayrışmanın Türkiye’ye bir faydasının olmadığını düşünüyorum. İttifak olarak isteyen herkes istediği yerde durabilir. Hangi ittifaktan olursak olalım ülkenin bütünlüğünü istiyorsak bir araya gelip konuşabilmeliyiz. Biz bugün bunu gerçekleştirdik” diye konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap