Dr. Ömer’den Amerikalılara yılbaşı hediyesi: 200 kanser hastasının borcunu sildi

by Haber Fora

Arkansas eyaletindeki Pine Bluff bölgesinde kurduğu ve 2020 şubatından sonra kapısına kilit vurduğu kanser merkezini 29 yılın ardından tamamen kapamaya karar veren doktor Ömer Atik, bunun için alacaklarını da kapaması gerektiğini öğrendi. 

Atik, aylarca bu durumu çözmeye çalıştı ancak sonuç alamayınca eski hastalarının borcunu sildi. Yaklaşık 200 kişi, Noel öncesinde gönderilen mektuplarla kliniğin kapandığını ve borçlarının sıfırlandığını öğrendi. 

Pakistan asıllı onkolog, ABC televizyonunda yayımlanan Good Morning America programına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Fox News, 650 bin doları aşan (yaklaşık 4 milyon 800 bin TL) paradan vazgeçen Atik’in fakir ya da sigortasız hastaları hiçbir zaman geri çevirmediğini bildirdi. 

İlk tıp eğitimini Pakistan’da alan Atik, 1991’de ailesini Arkansas’a getirmişti. Aldığı ABD pasaportunda “Omar Atiq” yazan doktor, bölgeye taşınmaları için “kader” ifadesini kullanarak “Burası uzun süredir bizim evimiz. Hayatımızın burada aldığı hal için çok minnettarız” dedi. 

Eski hastaları da doktora sosyal medya hesaplarından teşekkür etti. 

2013’te Seattle’da yapılan bir araştırmaya göre, kanser hastaları diğer insanlara göre iki buçuk kat daha fazla iflas etme riski taşıyor.

Haber Fora, Newsweek, Fox News, Good Morning America

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap