DSP Genel Başkanı Aksakal: İncelendiğinde ‘reform’ diye tanımlanabilecek başlıkların çok olmadığı görülecektir

by Haber Fora

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı hakkında değerlendirmeler yaptı.

Aksakal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, HDP’li milletvekilleri başta olmak üzere haklarında fezleke düzenlenen tüm milletvekillerinin dosyalarının, Meclis’e getirildiğini, Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu’na ulaştırıldığını hatırlattı.

Bu dosyaların, ivedilikle bir sonuca kavuşturulması ve ilgililerin bağımsız yargıya teslim edilmesi gerektiğini belirten Aksakal, “Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda geçmişte yaşanan hadiseleri hepimiz yakından takip ediyoruz. Geçtiğimiz süreçte ‘Herkesin dokunulmazlığı kaldırılsın’ diyenlerin, bugün konu gündeme yeniden getirildiğinde ‘Hele bir gelsin bakarız’ türünden açıklamalarla topu taca atmaya çalışmaları, terörle mücadele konusundaki samimiyetlerinin de test edildiği bir süreç olacaktır” dedi.

Ara seçim ihtimalini hatırlattı

Dokunulmazlık tartışmalarını ‘ara seçim’ ihtimalinin de etkilediğini ileri süren Aksakal şunları aktardı:

‘Reform’ diye tanımlanabilecek başlık az’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı’na ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Aksakal, şunları kaydetti:

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap