Eleştirmenlerden Marvel sitcom’u WandaVision’a ilk tepkiler: “Acayip tuhaf, olumlu anlamda”

by Haber Fora

Eleştirmenler WandaVision’a ilk tepkilerini paylaşıyor ve görünüşe göre dizi, “Marvel Stüdyoları’nın daha önce yaptığı hiçbir şeye benzemiyor.”

Yayın platformu Disney+’a gelen ilk orijinal Marvel dizisinin başrollerinde Elizabeth Olsen ve Paul Bettany, süper kahramanlar Wanda Maximoff ve Vision olarak yer alıyor.

WandaVision hakkında birçok özel ayrıntıyı bilmiyor olsak da dizi, kısmen “klasik sitcom” ve kısmen “Marvel epiği” olarak tanımlanıyor.

15 Ocak Cuma gerçekleşecek prömiyerinden önce ilk üç bölümün eleştirmenlere açılmasıyla, hayranlar diziye verilen ilk tepkilere kavuşurken yazarlardan biri diziyi “acayip tuhaf (iyi anlamda)” diye tanımladı.

Bir eleştirmen, “#WandaVision’ın ilk 3 bölümü esaslı iş” diye yazdı.

Aynı fikirde olan Indiewire’dan Kristen Lopez, şu yorumda bulundu:

Nerdist’ten Hector Navarro, attığı tweet’te “#WandaVision’ın ilk üç bölümü izleme fırsatım oldu ve olmasını umduğum her şeydi: Komik, zekice, ürkütücü ve bunların ötesinde bir nevi trajik” diye yazdı.

Fandango’dan Erik Davis de dizinin “gerçekten Marvel Stüdyoları’nın yaptığı hiçbir şeye benzemediği” söyleyerek bu yoruma katıldı.

 

 

USA Today’den Alex Biese, WandaVision’ı “büyük bir tuhaflığın ve ağrıyan bir kalbin müthiş biçimde harmanlanması” diye tanımlayarak şunları ekledi:

İlk iki bölüm cuma Disney+’ta yayımlanacak ve sonra 5 Mart’a kadar her cuma yeni bir bölüm ekrana gelecek.

WandaVision, 15 Ocak Cuma günü Disney+’ta başlıyor.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Onur Bayrakçeken

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap