Elon Musk’ın yeni unvanı: Tesla’nın Teknokralı

by Haber Fora

Elon Musk kendisine “Tesla’nın Teknokralı” unvanını verdi.

Elektrikli otomobil üreticisi şirketin finans müdürü Zach Kirkhorn’a da yeni bir unvan veren değişiklik pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan bir dosyayla duyuruldu.

Dosyada “15 Mart 2021’den itibaren geçerli olmak üzere, Elon Musk ve Zach Kirkhorn’un unvanları sırasıyla Tesla’nın Teknokralı ve Hazinedar olarak değiştirildi” ifadeleri yer alıyor.

Kirkhorn’un yeni unvanı George R. R. Martin’in fantastik Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarında hazine sorumlusu için kullanılan bir terim ve Tesla’nın kripto para birimi Bitcoin’e kısa süre önce yaptığı 1,5 milyar dolarlık (yaklaşık 11,3 milyar TL) yatırımın ardından geldi.

Aynı zamanda Musk’ın unvanı da Almanya’nın başkenti Berlin’in 35 kilometre güneydoğusunda bulunan henüz inşaat halindeki Berlin Gigafabrika’sının altına kurmayı planladığı tekno “rave mağarası”na bir gönderme olabilir.

Geçen mart yarım milyondan fazla insan dünyanın en zengin otomobil üreticisinin fabrikasının altına alışılmadık bir özellik dahil etmesi yönünde oy kullanmış ve Musk, orada “müthiş bir ses sistemi ve bir araba büyüklüğünde bas hoparlörler” olacağına söz vermişti.

Tesla patronu pazar günü attığı bir tweet’te “Homo sapiens tekno: Rave’leri ve teknolojiyi seviyor” ifadelerini kullanmıştı.

Rave mağarasının hala planlar dahilinde olup olmadığı sorulduğunda “Ja.” (evet) cevabını vermişti.

Musk’ın SEC ile fırtınalı bir ilişkisi var; düzenleyici kurum 2018’de şirketin hisse fiyatı üzerine paylaştığı tweet’ler nedeniyle Musk’ın Tesla’nın başkanı unvanını geri almıştı.

SpaceX’in de yöneticiliğini yapan teknoloji milyarderi daha sonra Twitter hesabının Tesla’da çalışan biri tarafından yönetilmediğini söylemiş ve eklemişti:

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Haber Fora için çeviren: Noyan Öztürk

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap