Emma Stone’un Cruella’sı Joaquin Phoenix’in Joker’ine benzetildi

by Haber Fora

İzleyenler, Disney’in Emma Stone’un başrol oynadığı yakında vizyona girecek Cruella’yı, 2019’da gişe rekorları kıran Joker’le karşılaştırıyor.

Yetmişlerde geçen Cruella, 101 Dalmaçyalı (The 101 Dalmatians) filminin karakteri Cruella de Vil’in Londra’nın punk rock atmosferinde büyürken ve daha sonra Barones (Emma Thompson) için çalışan bir moda tasarımcısı olarak başarıya ulaşmaya çalışırkenki hayatını ve değişimini ele alacak.

Kısa süre önce yayımlanan fragman, yakında vizyona girecek filmle 2019’un Oscar adayı Joker arasında karşılaştırmalara yol açtı.

Twitter’daki izleyiciler fragmanın estetiğini Todd Phillips’in ünlü filmine benzetti.

Film eleştirmeni Karen Han şunları yazdı:

TV eleştirmeni Caroline Framke’yse, “Geriye dönüp bakarsak, ‘Disney Sunar: Joker rolünde Emma Stone’ gibi bir şeyin geldiğini görmeliydik” diye ekledi.

Gazeteci Josh Horowitz, “Cruella’nın Joker sinematik evreninde yaşadığını bilmiyordum!” diye yazarken bir başka kullanıcı da şöyle dedi:

Bir diğer kişi de, “Yani Cruella, gizli bir Joker filmi ha” dedi. Altıncı kişiyse ekledi:

Yazar Malcolm Harris, “Cruella film tanıtımının düpedüz ‘Joker’in 13 yaş üstü genç kız hali’ olup olmadığını merak ediyorum” dedi.

 

 

Fragman diğerlerini daha az ikna ederken bir kullanıcı şunu söyledi:

DC Comics’in ünlü kötü karakteri haline gelen palyaço Arthur Fleck’i Joker’de Joaquin Phoenix canlandırıyor.

Psikolojik gerilim filmi, meşhur karakter için daha önce görülenden çok daha karanlık olan alternatif başlangıç hikayesinin tasviri nedeniyle takdir edilmişti.

Diğerleriyse Cruella’yı, Harley Quinn (Margot Robbie’nin canlandırdığı) karakterine odaklanan DC Comics filmi Yırtıcı Kuşlar Ve Muhteşem Harley Quinn’le (Birds of Prey) karşılaştırdı.

Cruella’nın 26 Mayıs’ta gösterime girmesi bekleniyor.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Ata Türkoğlu

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap