Enver Aysever, Tunç Soyer’e dava açacağını açıkladı: Olumsuz algının sorumlusudur

by Haber Fora

Son günlerde CHP’li belediyelerden yüksek ücretli ihale aldığı iddialarıyla ile gündeme gelen Gazeteci-yazar Enver Aysever, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e dava açacağını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aysever, “Hakikat hukuk yoluyla açığa çıkacaktır” dedi.

“İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ‘kişiye özel ihale’ adlı haberlere yönelik tutumu nedeniyle dava açacağımı kamuoyu ile paylaşmak isterim” ifadelerini kullanan Aysever, Soyer’e yaptığı  ısrarlı çağrılarının yanıt alamadığı için bu yola başvurmak zorunda kaldığını söyledi.

Sorduğu soruların yanıt bulması gerektiğini ifade eden Aysever şunları kaydetti:

Aysever ayrıca, konuya ilişkin YouTube hesabında da açıklama yapacağını ve Cumhuriyet Gazetesi’nin kendisi hakkında aldığı kararla ilgili görüşlerini de paylaşacağını söyledi.

Ne olmuştu?

Aysever’in, İzmir Büyükşehir ile Mersin ve Mudanya belediyelerinden, etkinlik ve kurslar için yüksek ücretler aldığı iddia edilmişti.

Sosyal medyada İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Aysever’e 238 bin TL ödediği ileri sürülmüş, Aysever ise 9 ay için 90 bin TL’ye anlaştıklarını söylemişti.

Belediyeden yapılan açıklamada anlaşmanın ‘pandemi koşullarına uygun şekilde revize edildiği’ kaydedilirken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘kamuoyunda oluşan hassasiyete kayıtsız kalamayacağını’ belirterek, anlaşmanın iptali için talimat verdiğini duyurmuştu.

Cumhuriyet gazetesi ise bu süreçte, köşe yazarlığı yapan Aysever ile yollarını ayırdıklarını duyurmuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap