Erbakan’dan ekonomi reformu yorumu: Diyecek söz bulamıyoruz

by Haber Fora

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Reform paketi olarak açıklanacak pakette ek vergiler getirilmesi planlanıyor. Eğer bu paket bu şekilde olursa bir de bunun adına ‘reform’ derlerse artık başka diyecek bir söz bulmamız mümkün olmuyor ” dedi.

Erbakan, parti genel merkezinde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, 28 Şubat darbesinin, merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ekonomi ve dış politika alanında attığı, dış güçlerin planlarını bozan adımlar dolayısıyla yine dış güçler tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Ekonomi ve geçim sıkıntısının Türkiye’de vatandaşın en önemli gündemi olduğunu, ülkede borç ve faiz ekonomisinin devam ettiğini savunan Erbakan, milli görüş olarak, ekonomi konusuna son derece önem verdiklerini dile getirdi.

Reform eleştirisi

Hükümetin uzun zamandan beri ekonomik reform söylemlerini ortaya koyduğunu aktaran Erbakan, Hazine ve Maliye Bakanlığının reform paketinin hazır olduğunu ve mart ayının ortasından itibaren yürürlüğe konulacağını ifade ettiğini söyledi.

İktidara yakın medya ile ekonomi ve finans gazetelerinde bu paketin birtakım ip uçlarının ortaya konulduğunu anlatan Erbakan, “Bu haberlere göre, reform paketi olarak açıklanacak pakette ek vergiler getirilmesi planlanıyor. Eğer bu paket bu şekilde olursa bir de bunun adına ‘reform’ derlerse artık başka diyecek bir söz bulmamız mümkün olmuyor.” diye konuştu.

“Borç, faiz, zam, vergi ekonomisiyle bir yere varılması mümkün değil”

Erbakan, hükümet halka sabır ve fedakarlık çağrısı yaparken bir taraftan ek vergiler, elektrik ve doğalgaza zam yapıldığını belirterek şöyle konuştu:

 

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap