Erbakan’dan “ittifak” açıklaması: Sağ partilerin bir araya gelmesi sinerji oluşturabilir

by Haber Fora

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Zeytinburnu’ndaki İstanbul İl Başkanlığı’nda gündemi değerlendirdi.

Birkaç ay öncesine kadar Millet İttifakı içindeki partilerin de kendi aralarında bir anayasa çalışması yaptığını hatırlatan Erbakan, “AK Parti ve MHP de yapabilir. Bizim önem verdiğimiz husus meclis dışındaki partilerin de toplumun her kesiminin de oturup karşılıklı olarak konuşup müzakere edip, bir milli mutabakat halinde anayasa metnine karar vermesi” dedi.

Yeni anayasa konusunun oturulup müzakere edilmesi gerektiğini vurgulayan Erbakan şöyle devam etti:

“Önceliğimiz kendi gücümüzle seçimlere girmek”

“İttifak arayışları” konusuyla ilgili gelen bir soruya ise Erbakan, parti olarak önceliklerinin tek başına seçimlere girmek olduğu yanıtını verdi.

Erbakan, “Bugüne kadar ki siyasi tabloya baktığımızda iktidar kanadının çok güçlü bir argüman olarak ortaya koyduğu, ‘Efendim bizim dışımızda kim var, işte şu var…’ İyi de bunların başında lokomotif olarak CHP var, HDP var. Dolayısıyla bu CHP zihniyetinden millete 50-60 sene hiç hayır gelmedi. Muhafazakar, dindar, inançlı kesime bir sürü sıkıntı yaşattı” ifadelerini kullandı.

“Sağ partilerin bir araya gelmesi bir sinerji oluşturabilir”

HDP’nin terörle özdeşleştiğini söyleyen Erbakan, şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap