Erdoğan: 2021’i her alanda yeni bir şahlanış yılı haline getirmek istiyoruz

by Haber Fora

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli açılış törenine Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle katıldı.

Erdoğan, ” Yapım bedeli 720 milyon lira olan Kömürhan Köprüsü, kendi grubunda dünyanın 4. büyük projesi unvanını taşıyor. Tasarımından inşasına kadar her şeyiyle yüzde 100 yerli ve milli kaynaklarla inşa edilen bu eser, ülkemizin mühendislik alanındaki gücünün ve kabiliyetlerinin sembollerinden biri olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yaptığımız yatırımlar, inşa ettiğimiz eserlerle Fırat’ı, kavuşmanın, sevincin, muhabbetin, refahın sembolü haline getirdik, getirmeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“Bu habis zihniyetin yansımalarını görüyoruz”

Erdoğan, “Ülkemizde sürekli ilkelerden bahsedip hiçbir üretim yapmamayı felsefe haline getirmiş bir zihniyet, varlığını hala sürdürmektedir. Ayasofya’nın ibadete açılmasından başörtüsü hazımsızlığına kadar birçok alanda bu habis zihniyetin yansımalarını görüyoruz. Ama biz bunlara aldırmadan hizmet siyaseti, eser siyaseti diyoruz ” açıklamasında bulundu.

“En geç nisan ayında kendi aşılarımızı da kullanıma hazır hale getirmiş olacağız”

“Tüm dünyayı esir alan salgın şartlarına rağmen geride bıraktığımız 2020 yılında da hizmet siyasetinden zerre taviz vermedik” diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Şahlanış yılı

“Hedeflerimize daha kolayca ulaşabileceğimiz bir iklim oluşturmakta kararlıyız” diyen Erdoğan, “2021’i her alanda yeni bir şahlanış yılı haline getirmek istiyoruz. Bunun için kapsamlı hazırlık yapıyoruz. Biz en zor şartlarda bile hizmet üretmenin, eser üretmenin, inşa etmenin peşinden koştuk ” dedi.

“Bugüne kadar ülkemizin ve milletimizin ihtiyacı olan hem mevcut eksiklerimizi giderecek hem de gelecekteki ihtiyaçlarımızı karşılayacak reformları biz hayata geçirdik” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin yükselişinin önünü içeride terör örgütleriyle dışarıda baskı ve yaptırım tehditleriyle kesemeyenler, proje kişilikler ve gündemlerle milletimizin birliğini bozmanın peşindedir” şeklinde konuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap